Wrześniowe nabożeństwo Fatimskie rozpoczęło się przy ponad stuletniej kapliczce na Zagórzu,która opiekuą się państwo Kwaśny
Kapliczka jest domkowa, zbudowana z kamienia polnego , otynkowana, kryta blacha *
Wewnątrz znajduje się gipsowa figura .Matki Bożej Niep. Poczęcia dwa obrazy Matki 3oskiej .Częstochowskiej, Oleodruki, obrazek Serca P. Jezusa i inne obrazki.
Miał ją zbudować P. Paderewski, ówczesny dziedzic Kąśnej Dolnej. Czas powstania nie jest wiadomy*
Miejscowa legenda głosi ,że na tym miejscu ukazała się Matka Boska z dzieciątkiem stojąca na kamieniu . Ponieważ dużo ludzi" przychodziło tam modlić się, rządca Paderewskiego kazał ten kamień usunąć i zakopać gdyż tłumy ludu zadeptywało młody las. Dosięgła go za to kara Boża, bo wskutek jakie tam choroby bydło zaczęło masowo zdychać. 3rzerażony klęską odkopał kamień i postawił kapliczkę, wmurowując w nią wspomniany camień. Pomór bydła ustał.
Drugie opowiadanie dotyczy obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej W kaplicy powstał pożar od zapalonej świecy zapaliły się wszystkie obrusy i obrazy, latomiast obraz Mątki Boskiej Częstochowskiej pozostał nietknięty, mimo że był to przecież jleodruk. Okoliczni mieszkańcy mają w wielkiej czci tę kapliczkę , a obraz Matki Bożej iważają za „cudowny" Niejaki Maciaszek Jan z Bogoniowic przychodzi am często modlić się pomoc Matki Najśw, w trudnych chwilach życia.
Maciejowa z Pławnej opowiadała, że ocalenie swego męża z rąk Niemców zawdzięcza vlatce Boskie z tej kapliczki. Nie miała możności przyjść, do niej, ale stojąc przy swoim łomu oczy swe skierowała do kapliczki, prosząc Matkę Najśw, o ratunek. Mąż zdołał lciec. U pewnej chwili usłyszał jakiś- wewnętrzny głos „ uciekaj" .Szczęśliwie przeszedł koło pilnującego Niemca niezauważony i wrócił do domu .Okazało się, że usłyszał n głos wtedy właśnie, gdy żona modliła się tak żarliwie.