Piłkarski turniej

"W dobrych zawodach wystąpiłem" - pisał niegdyś św. Paweł Apostoł, porównując swoje życie i służbę Panu Bogu do sportowych zmagań. Ministranci i lektorzy również łączą czasem wiarę ze sportem. Tak było w sobotę, 18.03.2023 r., w Hali Widowiskowo - Sportowej w Ciężkowicach. W ramach XVI Mistrzostw Diecezjalnych w Piłce Nożnej Halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza odbyły się rozgrywki na etapie dekanalnym. Przedstawiciele naszej parafii wystapili w dwóch kategoriach - najstarszej i średniej. Niestety najmłodszych pokonała choroba i tym razem nie wystawili składu.

Na początku była oczywiście modlitwa i błogosławieństwo, później rywalizacja i wiele emocji. Ostatecznie lektorzy starsi zajęli drugie miejsce, a lektorzy młodsi - czwarte. Oprócz tego jeden z naszych lektorów zdobył statuetkę "Najbardziej wartościowy zawodnik". Gratulujemy naszej drużynie sportowych osiagnięć i bycia "wartościowymi" poprzez służbę przy ołtarzu i nie tylko.