Ks. Bp Daniel Mizonzo w naszej parafii

Z okazji 225 rocznicy istnienia Diecezji Tarnowskiej 2 października w naszym Parafialnym Kościele oraz Kościołach Pomocniczych gościliśmy Ks. Biskupa Daniela Mizonzo z Kongo Brazzaville z diecezji Nkayi, któremu towarzyszył brat Ks. Proboszcza, Ks. Marian Pazdan, misjonarz tarnowski pracujący od ponad 20 lat w Afryce.

Ks. Bp udzielił nam pasterskiego błogosławieństwa a o godz 10.30 odprawił Najświętszą Eucharystię i wygłosił homilię podkreślając, ze Ewangelia tej niedzieli mówiąca o pracownikach w winnicy nieustannie realizuje się w naszym życiu. W sposób szczególny odnosi sie ona do misjonarzy, którzy niosąc Dobra Nowine o Chrystusie narażeni są nieustannie na różne niebezpieczeństwa i prześladowania. Jednocześnie Ks. Bp powiedział, ze aby być misjonarzem nie trzeba koniecznie wyjeżdżać na misje. Chrystus wzywa każdego chrześcijanina na mocy sakramentu Chrztu św i Bierzmowania, aby stawać się misjonarzem, a wiec po prostu żyć wiarą i świadczyć o Niej w swoim środowisku.

Ks. Bp podziękował także za modlitwę w intencji misji i misjonarzy, za ofiary składane na misje dzięki którym Kościół Kongijski może sie nieustannie rozwijać.