Prymicje ks. mgr Łukasza Potoczka, 02-03 czerwca 2012r.

Tradycyjnie w ostatnią sobotę maja odbyły się w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie święcenia prezbiteratu. W tym roku, z rąk Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego, otrzymało je 10 diakonów Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej "Hosianum" w Olsztynie. Wśród nich był także nasz rodak Ks. mgr Łukasz Potoczek. Na zakończenie uroczystej Mszy świeceń Neoprezpiterzy otrzymali od Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmimnskiego dekrety kierujące ich do pracy w parafiach.

03 czerwca 2012r o godz. 11.00 Ks. Łukasz odprawił Mszę św. prymicyjną.

Ks. mgr Łukasz Potoczek  z dniem 01 lipca 2012r. został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba w Olsztynie.

Drogi Księże Prymicjancie u progu twego kapłańskiego powołania pragniemy życzyć Ci, byś  pełen radości, ze słowem Boga zawsze zwiastował ludziom pokój, niósł im Dobrą Nowiną i miał zawsze serce Dobrego Pastreza. Szczęść Boże!