Pielgrzymka jubileuszowa do Sanktuarium Miłosiernego Pana Jezusa w Ciężkowicach 10 września 2016 r.

W Roku  Miłosierdzia  każda parafia  ma odbyć  pielgrzymkę do Kościoła  Jubileuszowego -  sanktuarium . Dlatego  nasza parafia  w sobotę 10 września  2016 r.   wyruszyła   na  pielgrzymkę  do  Ciężkowickiego  Sanktuarium Pana Jezusa  Miłosiernego

Wyjście  z przed  Kościoła  w  parafialnego było  o  godz. 8.30 .

O  godz. 10.00   nastapiło powitanie przez Ks. Kustosza  Sanktuarium Ks. prałata  i  dziekana  mgr   Jana  Zająca  i przejście  przez  Bramę  Miłosierdzia.

Pózniej   modlitwy koronka do  Miłosierdzia  Bożego prowadzona przez  naszego  kleryka  Dariusza  Harafa,  okazja  do  spowiedzi , a o godz. 11.00  Msza św. koncelebrowana pod  przewodnictwem Ks.  Dziekana  który też  wygłosił  kazanie  wzywające  do służenia  Jezusowi całym  sercem .

Nad  pielgrzymką czuwał  Ks. Katecheta ks.  mgr Jacek  Drożdż , który  przygotował oprawę  liturgiczna  i  zachęcił  do  wzięcia  udziału  tak  starszych  jak i młodzież  Ginazjum czy  dzieci  .

Pielgrzymka w chwili  wejścia  liczyła  około  300 osób.  Wszystkim  uczestnikom  wyrażamy  uznanie  i  wdzięczność i ufamy , że  zyskane  łaski  zaowocują pięknym  życie  i  obfitym  Bożym  błogosławieństwem.