Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego 7 sierpnia 2016 r.

W pierwszą  niedzielę  sierpnia  przy  odpuście  do  Przemienienia  Pańskiego uczestniczyliśmy  w pięknej uroczystości jubileuszu  25 -lecia  kapłaństwa  naszych  Rodaków : Ojca Stanisława  Kiełbasy  i  Ojca  Kazimierza  Piotrowskiego - Redemtorystów .  Uroczystość  poprzedził  występ  młodzieży  pod  kierunkiem Ks.  Katechety. Blasku  dodała  siostrzenica Ks. Katechety ,która pięknie zaśpiewała  i  zagrała  na  skrzypcach. We  Mszy  św. i procesji grała  i  spiewała  Kapela  "Pogórzanie " Uroczystość zgromadziła  Ks.  Rodaków , Ojców  Redemtorystów  na  czele Ojcem  kaznodzieją  Ojcem  Kazimierzem Fryzeł długoletnim  wychowawcą  i opiekunem Ojców Jubilatów  .  Wszyscy  uczestnicy  otrzymali  też pamiątkowe  obrazki .