Parafia Jastrzębie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25. XII . 2018 r.

24.12.2018, Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami. Tę radosną wieść powtarzamy dziś świętując Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niczym Pasterze sprzed dwóch tysięcy lat przychodzimy by powitać Boże Dziecię które narodziło się z MARYI w betlejemskiej grocie. Cieszmy się i rozgłaszajmy : „Bóg się rodzi moc truchleje, Pan niebiosów obnażony” , a przyjmując Jego orędzie pokoju , prośmy by swą rączką nam pobłogosławił .

Radość i miłość przepełnia  dziś  nasze serce i nastraja do modlitwy i uwielbieni            Bożej  Dzieciny . Wpatrujmy się  w  żłóbek   Jezusa  - żłóbek  miłości i niech nasze  serce przepełnią się  życzliwością ,a w domach  naszych niech  będzie  religijny nastrój Niech przy  choince rozbrzmiewają  kolędy .

          Ś w i ę t u j m y   w   t r z e ź w o ś c i  

Msze  św. dzisiaj to  w  Kościele   parafialnym o 7,00 10,30 i 16,00  i w Kościołach  pomocniczych  tak w Kąśnej jak i  w Jastrzębi o  godz. 9,00        

  Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i zarazem  Uroczystość  Św. Szczepana I  męczennika  .Zapraszamy do naszych świątyń . Msze św. będą jak  w  każdą  niedziele o 7.00 10.30 16.00 w Kościele  Parafialnym , a na  wyjazdach tak  w Jastrzębi  G. jak i Kąśnej  o 9.00  Jutro też  na  każdej  Mszy św. poświęcenie  owsa , a składka  przeznaczona jest na   Uniwersytet  Papieski  w  Krakowie i Tarnowie   . Wesprzyjmy  te   Katolickie  Uczelnie  swoją ofiarą  .

Jutro w  Uroczystość  św. Szczepana  w naszej parafii będzie  rozesłanie  Kolędników  Misyjnych .Prosimy grupy kolędnicze o przybycie do naszych  świątyń  w Kąśnej oraz Jastrzębi G. na godz. 9.00  a parafialnej    na godz. 10.30

     Na sumie   będzie udzielony chrzest  dzieciom. 

W  najbliższą niedzielę -modlimy się za  rodziny naszej parafii i zapraszamy  na 10,30 do Kościoła parafialnego małżonków którzy w tym roku  przeżywali swój  małżeński jubileusz  25  50   i 60   lat małżeństwa  Chcemy  wspólnie dziękować  Bogu  za przeżyte lata  w  Małżeństwie i wypraszać  potrzebne  łaski na dalsze życie.

Dalsze informacje i kolędę podamy  jutro

Serdeczne  Bóg  zapłać za  ustrojenie  naszych Kościołów . Bóg zapłać za wykonanie  pięknego  żłóbka      Bóg  zapłać  wykonawcom    dekoracji  i w kościołach pomocniczych  . Bóg  zapłać  za  wszelkie prace przy upiększeniu naszych     Kościołów  na Święta   .

 

              Cieszymy  się  wszystkimi  R o d a k a m i   przybyłymi na  Święta, naszymi  klerykami   Dariuszem Haraf Mirosławem  Konwent  i  życzymy wszystkim przybyłym Rodakom i nam tu zebranym - całej Parafii

obfitych  łask Bożych i miłych   ŚWIĄT.

  NIECH   NARODZONY    BOŻY   SYN

            -  swą  rączką    błogosławi - 

trudom  naszego  życia i napełni nas dobrocią i radością .  Wesołych , dobrych , Bożych  Świąt i błogosławieństwa Pana Jezusa  na każdy  dzień.