Parafia Jastrzębie

IV Niedziela Adwentu 23. XII . 2018r.

22.12.2018, Już niewiele godzin dzieli nas od świąt Narodzenia Pańskiego. Im bliżej świąt, tym mocniejsze staje się nasze wołanie do Pana: „Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie" Wołamy tak, wiedząc, że Ten, na którego przyjście czekamy, jest obecny w liturgii Mszy Świętej . Możemy być blisko Jezusa jak Maryja i Józef , odkryć w Nim Zbawiciela i doświadczyć Jego miłości . Jego obecność pośród ludu trwa nadał jest w każdej Mszy św. i chce być w naszym sercu . Uczyńmy więc nasze serce na Święta najpiękniejszym mieszkaniem dla Jezusa - Bożego Syna - naszego Pana .

Dziś ostatnia  niedziela   Adwentu, a w naszej parafii  -

  d z i e  ń   C h o r y c h  

Namaszczenia  Chorych tym którzy będą po spowiedzi .    Prosimy aby Rodziny przywiozły do Kościoła  ludzi starszych trochę słabujących  ale na tyle silnych ,by mogli być w  kościele , także  wszystkich po 70 latach  -  będzie  dla nich  Msza  św. i Sakr. Namaszczenie   Chorych.  Prosimy  Rodziny  o pomoc i   o zaopiekowanie  się chorymi   w  Kościele .

W  tygodniu :

W poniedziałek  wigilia- nie będzie  Mszy  św.  wieczorem -zaś o 8.00   Msza   św. na  zakończenie  Adwentu  i przez chwilę okazja  do spowiedzi dla przyjeżdżających na Święta                                     

      Jak wiemy światło betlejemskie dotarło do Polski i naszej diecezji i w  poniedziałek    po Mszy św. .  można  je  zabierać do naszych  domów , przynieśmy lampki by je zabrać do rodziny i zapalić od światła   betlejemskiego nasze  świece  „Caritas”.

 

 Zaś o wieczornej   porze  zgromadzimy się przy  wigilijnym   stole by  spożywać uroczystą   w i g i l i ę .  Pamiętajmy  o religijnej oprawie : nakryjmy stół białym obrusem połóżmy sianko przygotujmy wolne  miejsce - znak miłości do każdego człowieka zadbajmy  o religijny  przebieg  wieczerzy . Najpierw niech będzie  modlitwa, czytanie   E w a n g e l i i   o narodzeniu  P. Jezusa, a potem łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń  ,spożywanie posiłku i śpiew  Kolęd.

Niech w wigilię  i  święta  rozśpiewają się nasze  domy i rodziny przy Choince .  Na wigilię  zaprośmy  samotne osoby   staruszków, aby i  oni  mieli  radość z narodzenia   Pana   Jezusa    Stanowczo  usuńmy  z  wigilii  a l k o h o l  -  W  wigilię  tradycyjnie zachowujemy abstynencje  czyli   powstrzymanie się od  pokarmów mięsnych  - dobrze jest też zachować  i post  ścisły przenosząc główny  posiłek na  wieczór .   

                 W wigilię  o 24.00 czyli o  północy  w Kościele Parafialnym  uroczysta  Msza  św. tzw. – P a s t e r k a - najbardziej  przybliżające nas do  betlejemskiej  nocy .  Weźmy jak  najliczniejszy udział w tej  wyjątkowej  Mszy   św.  aby  oddać  hołd  Bożej  Dziecinie .

 We  wtorek   B o ż e  N a r o d z e n i e - Stajemy pełni radości i miłości przy  Jezusowym   żłobku z czystym sercem . Msze  św. będą jak  w każdą  niedzielę o godz. 7,00 10,30 i 16,00  w Kościele  oraz  tak w Jastrzębi G.  jak i w  Kąśnej  o  9,00.    

Święta   Bożego Narodzenia  są świętami dobroci i miłości w  rodzinie   Niech nasze domy i  serca  wypełnią się życzliwością ,miłością , pokojem by Boża dziecina nam   błogosławiła .            

         Biskup ordynariusz     zwraca się  z prośbą o wsparcie  Funduszu Obrony Życia   ofiarą na  P a s t e r c e        

 

W  środę  drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i zarazem  Uroczystość Św. Szczepana I  męczennika  .Msze św. będą jak  w  każdą  niedziele 

W uroczystość św. Szczepana  na  każdej  Mszy św. poświęcenie  owsa , a składka przeznaczona jest  Uniwersytet Jana Pawła II    w  Krakowie i Tarnowie  . Wesprzyjmy te   Katolickie  Uczelnie  swoją ofiarą  .                

W Uroczystość  św. Szczepana  w naszej parafii będzie  rozesłanie  Kolędników  Misyjnych .Prosimy grupy kolędnicze o przybycie do naszych  świątyń  w Kąśnej oraz Jastrzębi G. na godz. 9.00 a parafialnej    na godz. 10.30

 

 Podobnie jak w poprzednich latach w czwartek   przyjdą do naszych domów kolędnicy misyjni, którzy w krótkiej inscenizacji opowiedzą o sytuacji swoich rówieśników w krajach misyjnych. Zebrane ofiary będą przeznaczone na leczenie, naukę i dożywianie dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej Kamerunie, Brazylii i Wietnamie  .          

W II dzień  świąt  na sumie też będzie udzielony chrzest  dzieciom . 

Bóg  zapłać za ofiary na sprawy parafii  złożone w ubiegłą niedzielę  wyniosły  3720 zł.  

Ks. katecheta przygotował przedstawienie religijne  „jasełka”.  Będą w  drugi dzień  świat i  niedziele o  godz.  14.00

 

Jest  do  nabycia  Niedziela  jak i   Gość 

Niedzielny  oraz  Mały Gość  

 podwójne  numery z kalendarzami  po 8 zł.  

 

 

        Niech  nadchodzące  dni jak najlepiej 

pomogą  nam  przeżywać tajemnice

narodzenia  S Y N A   B O Ż E GO .