Parafia Jastrzębie

I Niedziela Adwentu 2 .XII . 2018 r.

01.12.2018, Dobry Bóg pozwala nam dziś rozpocząć kolejny Adwent w naszym życiu , a wraz z nim Nowy Rok Liturgiczny , który będzie przebiegać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha ”. Rozpoczynamy więc nowy etap w naszym życiu , ufając ,że pogłębi on naszą miłość do Chrystusa i wleje nadzieje w nasze serca , pozwoli bardziej ukochać Kościół . Stojąc na progu tegorocznego Adwentu, zawierzmy Jezusowi ten czas oczekiwania na Jego przyjście. W sposób szczególny zawierzmy Mu nasze rodziny, prosząc, by je odnowił i umocnił. Niech przez cały tegoroczny Adwent towarzyszy nam hasło: „Rodzina w mocy Bożego Ducha przygotowuje się na przyjście Chrystusa”. Dlatego też w dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu prośmy o umocnienie naszej wiary.

Pierwszą  niedzielą Adwentu - Rozpoczynamy Nowy Rok  Liturgiczny  - prosimy Ducha św. o potrzebne łaski  - śpiewając  Hymn do  Ducha  św. Dzisiaj   ,po  Mszy św.   adoracja, a także  zmiana tajemnic  różańcowych .  

       Najpiękniejszym wzorem  adwentowego  oczekiwania  jest  dla nas  Najśw. Maryja  Panna, którą przypomina   Roratna świeca . Na  czas  Adwentu  niech każdy  z nas podejmie  stosowne postanowienie   powstrzymania się od  różnych używek czy inny  dobry czyn .

Adwent to R O R A T Y  , będą w ciągu tygodnia     o  16,00- gromadźmy  się
jak najliczniej by uczcić Matkę  Bożą. Prosimy dzieci  o świecenie    lampionów będą  na ołtarzu Matki Bożej chciejmy z nich korzystać  . Prosimy    by jak  najwięcej dzieci i wszystkich  było  na Roratach .

          Dzieci  będą  mogły wylosować każdego  dnia figurkę Dzieciatka Jezus  zabrać do  domu  by przy  Figurce odmówi  za swoją rodzinę Litanię  czy  to  do  Matki  Bożej czy  św. Józefa bo Oni najlepiej oczekiwali  Narodzenia Pana Jezusa  i  są   dla nas  wzorem   .  

W tygodniu  :

W poniedziałek    wspomnienie św. Franciszka    Ksawerego kapłana . We wtorek św. Barbary dziewicy i męcz. patronki  górników hutników metalowców   naftowców i wielu pań- wspierajmy ich  modlitwami.  W czwartek wspomnienie św. Mikołaja  dzień wzajemnej   dobroci. W piątek  -wspomnienie św. Ambrożego bpa i dok  Kościoła  

                Nadto  w  tygodniu I  czwartek  i  piątek    miesiąca. Spowiedź we wtorek i  środę  w Jastrzębi i Kąśnej po nowennach i Mszy św.  , a w Kościele  parafialnym  możliwość spowiedzi    przed Mszą św. wieczorną   oraz  w czwartek i piątek od 15.00 .W  I piątek  nasza wieczorna adoracja  do  19.00 . najpierw  po Mszy św. dzieci oraz   młodzież,a później   Ojcowie i Matki  do 19.00 -  serdecznie  zapraszamy.

 

Komunia św., w I piątek będzie  w   Jastrzębi G. o 16,30 ,a  w  Kąśnej  o 17,00. Msza  św

 

W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość  Niepokalanego  Poczęcia  N.M.P. -   uwielbimy    naszą  Matkę Najświętszą i złożymy Jej  hołd.   Msze  św. sobotę    będą  w Kościele  parafialnym o 7,00, 9.00   i  16,00 ,oraz  w  Jastrzębi G.o 16. a Kąśnej o 17.00 .Weźmy z radością  udział  we Mszy św., oraz powstrzymajmy się od prac  niepotrzebnych chociaż wiemy, że jest to już  święto nie nakazane .

      8 grudnia  Uroczystość   Niepokalanego Poczęcia    Najśw. Maryi Panny,  jest  patronalnym świętem  młodzieży.  Serdecznie  zapraszamy młodzież  do  wzięcia  udziału .  

 

W sobotę po Mszy  św. o  godz. 16.00  do  Sali  Katechetycznej przy  plebanii zapraszamy  wszystkich  ministrantów ,lektorów , Dziewczęcą  Służbę  Maryjna , Grupę  Młodzieżową i  dzieci  z rodzicami. Rodzice  skontaktują się  wcześniej  z Ks. Katechetą.   

W przyszłą  niedzielę  po każdej Mszy  św.  zbiórka do puszek  na  Kościół  Katolicki na Wschodzie    który budzi się do życia  bardzo trudnych warunkach .

 

          Rozpoczęła się akcja pomocy dzieciom tak   w Kościele  jak i w środkach  przekazu. Są do nabycia  świece  świąteczne  po 5 zł przeznaczone   na pomoc dla  chorych  dzieci  .  Złotówka pozostaje na pomoc  w naszej parafii, a reszta jest przeznaczona  na pomoc  w diecezji i całej Polsce . Warto więc  nabyć  świece by mieć  udział  w tej wielkiej pomocy drugim . Nabywajmy świece już na początku bo później brakuje

 

Polecamy wszystkim religijne gazety tak

Niedzielę jak i  Gościa Niedzielnego z ważnymi

artykułami  oraz Małego  Gościa  z lampionem

na Roraty

 

WYPEŁNIJMY   ADWENT  DOBRYMI 

UCZYNKAMI  !!!