Parafia Jastrzębie

XXXIII Niedziela Zwykła 18 .XI . 2018 r.

17.11.2018, Liturgia dzisiejszej, przedostatniej już niedzieli roku liturgicznego, ukazuje nam przemijalność ziemskiego świata i zachęca do podejmowania codziennych decyzji w perspektywie życia wiecznego. Każdy z nas stanie kiedyś na sądzie przed Bogiem i odpowie za wszystkie czyny, jakie dokonał w obecnym życiu. Trzeba nam otwierać się na słowo Boże i według niego tak kształtować swoją codzienność, aby zasłużyć na szczęśliwą wieczność. Taką postawą kierowała się Błogosławiona Karolina Kózkówna, której rocznicę śmierci dziś obchodzimy. Wsłuchując się w nauczanie Kościoła, całkowicie zawierzyła Bogu, który po ziemskim życiu nagrodził ją chwałą nieba. Przez jej wstawiennictwo wypraszajmy potrzebne łaski dla naszej młodzieży jak i całej parafii .

Dziś     wspomnienie   bł. Karoliny Kózka naszej rodaczki dziew i męcz

We wtorek  św. Rafała Kalinowskiego  w środę   Ofiarowania  Najświętszej M. P. W czwartek  wspomnienie   św. Cecylii dziew. i męcz. patronki śpiewu kościelnego.

W sobotę      wspomnienie   świętych  męczenników   Andrzeja  Dung- Lac kapł i  towarzyszy .    W niedzielę wspomnienie  św. Katarzyny Aleksandryjskiej  odpust  w Turzy .

W tygodniu  trwamy w modlitwie za zmarłych przez   różaniec za zmarłych  z wypominkami o 16,00 w Kościele parafialnym  i Msza św.  wieczorna .                                                                                      Zechciejmy  brać udział w  modlitwie różańcowej  i  przyjść z pomocą   zmarłym

Msze św. na wyjazdach w Jastrzębi G. we wtorek  jak i  Kąśnej w środę  o 17.00

                              W niedziele przyszłą    Uroczystość  Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata  po  Mszy św. przed  Najśw.  Sakramentem  za odmówienie Litanii do Serca   Bożego  i Aktu Poświęcenia się  Sercu  Bożemu zyskujemy odpust  zupełny .                                                                                                                                                                                                                            Można by już pozbierać z rodzinnych grobów  doniczki z kwiatami  by nie pozostały na zimę. Pozbierajmy zarazem  także i znicze - zapewni to piękno naszemu cmentarzowi  .

 

W  niedzielę   przszłą spotkanie  Parafialnego Zespłu  Synodalnego  na  temat    „Kryzysy wspólnoty rodzinnej”, by dać odpowiedź  jak wzmacniać więzi w małżeństwie i w rodzinie w kontekście emigracji zarobkowej? i jak towarzyszyć osobom porzuconym przez małżonka sakramentalnego .

  Inne:

Centrum Zdrowia Tuchów informuje, że realizuje w Przychodni w Ciężkowicach ul. Zdrowa 1 bezpłatny Program zdrowotny profilaktyki zakażeń pneumokokowych.

Program skierowany jest do dzieci w wieku 3-5 lat, zameldowanych na terenie gminy Ciężkowice i polega na podaniu dziecku preparatu szczepionkowego, poprzedzonego każdorazowo badaniem lekarskim dziecka.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja w poradni pod numerem telefonu: 14 65 10 009.

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z PROGRAMU do dnia 30.11.2018r!!!                                 

 

     Dnia 27 LISTOPADA (WTOREK) od godz. 13:00 w OŚRODKU ZDROWIA w JASTRZĘBI , odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

Dziś też  polecamy wszystkim religijne gazety tak

Niedzielę jak i  Gościa Niedzielnego