Parafia Jastrzębie

XXXII Niedziela Zwykła 11. XI . 2018 r.

10.11.2018, Dzisiejsza niedziela to dla nas Polaków niedziela wyjątkowa – szczególna, bo dziś dziękujemy Bogu za setną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Dokładnie 100 lat temu – 11 listopada 1918 roku podpisano pokój kończący I wojnę światową i Polska po stu dwudziestu trzech latach niewoli odzyskała wolność. Przyszliśmy do naszej świątyni podziękować Bogu za setną rocznicę odzyskania niepodległości Mamy bowiem dwie Ojczyzny – jedna, to ta ziemska, w której, żyjąc według Bożych przykazań, zasługujemy sobie na wejście do tej drugiej, wiecznej Ojczyzny w niebie. Kochajmy naszą ziemską Ojczyznę i okażmy nasz patriotyzm czyli postawę szacunku, umiłowania i oddania własnej Ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar i pełną gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Takiej postawy uczyli nas nasi ojcowie. My też ją przekażmy młodemu pokoleniu. Prośmy także Maryję, naszą Królową, aby wstawiała się za nami u swojego Syna i broniła nas przed różnymi zagrożeniami i zniewoleniami. Wołamy do Niej słowami pieśni: ...Ty za nami przemów słowo, Maryjo. Miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały, Niech rozwija się wspaniały, Maryjo.!!!

 

Przeżywając  niedzielę wdzięczności  za wolność  naszej Ojczyzny Ks. bp. Ortdynariusz    wyraził  zgodę, aby tego dnia sprawować Mszę z formularza "Msza za Ojczyznę i Miasto".oraz na włączenie dzwonów kościelnych we  wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej w samo południe w dniu 11 listopada br.

Trwamy w modlitwie za zmarłych . W  tygodniu  różaniec  za zmarłych  z wypominkami o 16.00 w Kościele parafialnym  i Msza św.  wieczorna . Zechciejmy brać udział w  modlitwie różańcowej ,przyjść z pomocą   zmarłym.   Można by   pozabierać już  z rodzinnych grobów  doniczki z kwiatami  by nie pozostały na zimę.  

Msze św. na wyjazdach w Jastrzębi G. we wtorek  jak i  Kąśnej w środę  o 17.00

W tygodniu :

Dzisiaj św. Marcina bp.    odpust  w Gromniku .W poniedziałek  wspomnienie  św. Jozafata bpa .  We   wtorek  wspomnienie  pierwszych męczenników   Polski  świętych  Benedykta , Jana , Mateusza , Izaaka i Krystyna . W piątek  wspomnienie  Małgorzaty  Szkockiej i św. Gertrudy dziewicy . W sobotę    wspomnienie  św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy ,  W niedziele   wspomnienie   bł. Karoliny Kózka naszej rodaczki dziew i męcz  

W przyszłą niedzielę trzecią  miesiąca  na Mszę św. o godz. 10 .30  zapraszamy  dzieci  szczególnie  kl III.

         17 listopada o godzinie 9:30 serdecznie zapraszamy Młodzież  na dekanalne nabożeństwo uwielbienia z oddaniem czci bł. Karolinie patronce młodzieży, któremu będzie przewodniczył ks. TOMASZ ROMPAŁA - Ojciec Duchowny WSD w Tarnowie.

Polecamy wszystkim religijne gazety czy to Niedzielę czy

Gościa Niedzielnego z ważnymi artykułami