Parafia Jastrzębie

XXXI Niedziela Zwykła 4. XI . 2018 r.

03.11.2018, Jeszcze wciąż jesteśmy pod wrażeniem cmentarza . Jeszcze z rozrzewnieniem wspominamy naszych bliskich , odwołanych do wieczności .Pociechą są dla nas słowa z Pisma św. „Król świata nas ,którzy umieramy za Jego prawo wskrzesi i ożywi do życia wiecznego”. Za wierność Bogu czeka i nas wieczne szczęście . Obyśmy wsparci łaską Ducha św. potrafili każdego dnia trwać wiernie przy Jezusie Chrystusie i Jego Boskiej nauce. Dziś pragniemy wyjść na spotkanie z Jezusem z płonącą lampą wiary i szczególnym wsparciem otoczyć naszych zmarłych modląc się w ich intencjach w tym miesiącu i w czasie dzisiejszej adoracji .

                Dzisiaj przeżywamy   niedzielę  adoracyjną ,ze zmianą tajemnic   różańcowych . 

Dzisiaj na     cmentarzu  na „ Rybówkach” odbędzie  się różaniec  za zmarłych , którzy tam spoczywają   o godz. 13.00 – serdecznie  zapraszamy  .

W  tygodniu :

W piątek   wspominamy rocznice  poświęcenia  Bazyliki  Laterańskiej , która jest głową i Matką  wszystkich  Kościołów   świata Katolickiego .

W sobotę   wspomnienie   św.  Leona Wielkiego  papieża i dok . Kościoła  W niedzielę    św. Marcina bp. i 100 rocznica odzyskania  Niepodległości Polski  - Modlimy się  za Ojczyznę .     

Msza św. z okazji Narodowego Święta Niepodległości zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g.10.30 Zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby dziękować Bogu za odzyskaną sto lat temu wolność i prosić o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.  

  11 listopada na 100 lecie odzyskania niepodległości prosimy  udekorować wszystkie nasze domy flagami biało czerwonymi.

               W  ciągu   tygodnia   różaniec za  zmarłych z wypominkami godz..  o 16.00  w Kościele parafialnym  i  Msza  św.  wieczorna  zapraszamy . W Kościołach Pomocniczych  tak w  Jastrzębi  G. jak i Kąśnej - Msze św. nowennowe  we wtorek i   środę  o godz. 17.00

  Bóg  zapłać za ofiary wypominkowe  . Wypominki będą czytane   jak w poprzednich latach    już od dzisiaj w niedziele i święta .  Prosimy o informacje  gdyby były źle przydzielone czy były  jakieś pomyłki .

 

               Bóg  zapłać   za piękny udział w  modlitwach   na cmentarzu . Bóg   zapłać  ks. Katechecie   za wygłoszone kazanie       ministrantom p . Kościelnemu i p. Organiście. i  wszystkim obecnym    . Pamiętajmy o  grobach   zmarłych  i chciejmy  być na  cmentarzu trwając w modlitewnym  nastroju  za  dusze  zmarłych naszych  bliskich .   Zdobywajmy też jeszcze do 8 listopada  odpust  zupełny za nawiedzenie  cmentarza 

 

Polecamy wszystkim religijne gazety czy to Niedzielę

czy Gościa Niedzielnego z ważnymi artykułami .