XXIX Niedziela Zwykła 21 .X . 2018 r.

20.10.2018, W dzień Zesłania Ducha św. czyli Zielonych Świąt Chrystus objawił swój Kościół oraz „otworzył mu drzwi” ku krańcom ziemi . Dzięki Duchowi Świętemu Kościół poszedł w świat i idzie przez wieki w stronę wszystkich ludów i narodów, by być domem dla wszystkich . Idzie stopami i sercem oraz ofiarą i pracą tysięcy misjonarzy . Ale ich stopy i serca potrzebują naszej modlitwy i naszej pomocy. Wesprzyjmy ich pracę dziś przez dar duszy i serca – modlitwę.

Dzisiaj   niedziela  misyjna  rozpoczyna tydzień misyjny W całym  nadchodzącym  tygodniu modlimy  się za  misje  i misjonarzy  szczególnie  na różańcu

W poniedziałek  wspomnienie  św. Jana  Pawła II papieża    W niedzielę   świętych Apostołów  Szymona i Judy  Tadeusza  .     W dniach   28 i  29  października    wspominamy   kolejną rocznicę  już 18 przybycia do  naszej parafii Obrazu  Matki  Bożej  Częstochowskiej Pani . Wspomnijmy   te wszystkie wspaniałe  i  szczególne dla każdego z nas  chwile  popatrzmy na zdjęcia , kasetę i oddajmy się  Maryi  w opiekę .

W piątek spotkanie  klas VII i III Gimnazjum przed  bierzmowaniem  z rodzicami

W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia naszych Kościołów . Dziękujemy Bogu  za parafialne świątynie i  śpiewamy  dziękczynne  Te  Deum  - Ciebie  Boga Wysławiamy

Trwa   piękne  i ważne  nabożeństwo różańcowe  .  W niedzielę odbywa się o godz. 16.00  w Kościele  parafialnym a w Kościołach pomocniczych po Mszy  św. o godz.9.00, a w  tygodniu    tak jak  dotychczas .    Serdecznie  zapraszamy  do udziału w nabożeństwach  tak dzieci  młodzież jak i  starszych

W przyszła niedziele  na zakończenie tygodnia misyjnego  składka na pomoc misjonarzom  na całym świecie.

Prawie  ostatni tydzień przed    Uroczystością  Wszystkich Świętych   . Prosimy   więc o porządkowanie  cmentarza   . Bardzo prosimy by zabierać szkło i plastik wieńce   do pojemników  przy swoich  domach  .Bóg  zapłać Drodzy  Parafianie   za  zrozumienie  i pomoc  w tej sprawie

W  związku ze Świętem  Wszystkich Świętych   i pomocą zmarłym :  Komunią św. Mszą św.  i wypominkami  prosimy o  zabranie  kartek z kopertami na wypominki  czy to dziś czy w tygodniu  , by je złożyć   w przyszłą  niedziele czy    w dzień 1 listopada    w Kościele na ołtarzu Matki  Bożej nie  na cmentarzu  .

Spotkanie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w w przyszłą  niedziele po Mszy św. wieczornej. Tematem spotkania będzie dziedzictwo rodziny diecezjalnej. Parafialny Zespół Synodalny będzie szukał odpowiedzi na  pytania:

Co należy czynić, aby zachować i otoczyć szacunkiem duchowe i materialne dziedzictwo rodzin diecezji tarnowskiej?

Jak dzisiaj przekazywać młodemu człowiekowi prawdę o wartości tradycyjnych przejawów pobożności (np. nabożeństw kościelnych, obrzędów religijnych związanych z przeżywaniem roku liturgicznego, roli kapliczek i krzyży przydrożnych, itp.) i zachęcać do ich praktykowania?

Dzisiaj  wybory  wypełnijmy  nasz obowiązek

Polecamy dziś Gościa Niedzielnego jak i  Niedzielę z z filmem