Parafia Jastrzębie

XXVIII Niedziela Zwykła 14 .X . 2018 r.

13.10.2018, W kolejną niedzielę maryjnego miesiąca października gromadzimy się na Mszy św. ,aby całym sercem włączyć się w obchodzony dziś w naszym kraju XVIII Dzień Papieski i ofiarą do puszek wesprzeć wielkie dzieło żywego pomnika - stypendia dla młodzieży . „Jan Paweł II - Promieniowanie Ojcostwa ”to hasło wyrażające apostolską postawę , że wszyscy jesteśmy wezwani do obrony rodziny we współczesnym świecie powinno nam pomóc w pięknym i radosnym przeżywaniu tego dnia jak i dzisiejszej liturgii w wypraszaniu potrzebnych łask.

           Dzisiaj  przeżywamy  już osiemnasty  Dzień Papieski pod hasłem „Jana Paweł  II – promieniowanie ojcostwa   ” Ofiarami składanymi do puszek   wspieramy  dzieło, które od lat nazywane jest żywym pomnikiem Jana Pawła II. które wspiera materialnie i duchowo ponad 2500 stypendystów z całej Polski, w tym z diecezji tarnowskiej.

    Dziś po  Mszy  św. o godz. 10.30 ,   przejdziemy pod pomnik Jana Pawła II gdzie  zaniesiemy Litanię  do  Jana Pawła II jako świętego  i odśpiewamy  „Barkę”   Serdecznie  wszystkich zapraszamy 

Dzisiaj też św. Małgorzaty  Marii  Alacoque ,której Jezus objawił tajemnice Najśw. swego Serca oraz  Dzień  Edukacji- modlimy się za nauczycieli i  wychowawców. 

W poniedziałek  wspomnienie św.  Teresy od Jezusa   dziewicy i doktor Kościoła We  wtorek  św. Jadwigi Śląskiej  - patronki  budownictwa sakralnego  i  szczególny dzień   -    40 rocznica  wyboru Kardynała . Karola Wojtyły na papieża.  W środę   - Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz. w czwartek  - Św. Łukasza Ewangelisty ,Patrona Służby  Zdrowia. W piątek  - Bł. Jerzego Popiełuszki .który każdego tygodnia wyprasza  kilka  cudów   ,w sobotę   Św. Jana Kantego  odpust w  Lipnicy  Wielkiej

 

  Niedziela przyszła jako  Misyjna  - rozpoczyna  Tydzień  Modlitw za misje, a  na  Mszy św. o  godz 10 30   spotkanie  dzieci -  zapraszamy 

 

Trwa piękne i ważne nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy  do udziału   tak dzieci młodzież jak i  starszych   takich samych godzinach jak  dotychczas .     

 Zbliża się Uroczystość Wszystkich   Świętych -zechciejmy więc porządkować

cmentarze . Bardzo prosimy by zabierać szkło i plastik, wieńce   do swoich przydomowych  zbiorników  .Serdeczne Bóg zapłać  za  pomoc w trosce o piękno naszych cmentarzy  Drodzy dalej bardzo prosimy by to co przynosimy na groby  zabierać, nie  zasłaniajmy pięknych  nagrobków  stertą plastikowych  kwiatów  jeden flakon  wystarczy  .             

   Teren poza cmentarzem jest prywatny i nie wolno  tam wyrzucać  żadnych pozostałości z cmentarza  . Prosimy też oto i  firmy  wykonujące prace .  

 

Dzisiaj  z ołtarzy  można pobrać kartki  na wypominki ,by  je  później złożyć   na tacę  czy  na  ołtarzu  Matki  Bożej  w  Kościele  parafialnym .                                                             

 

W sobotę  zakończyły się w tym roku  nabożeństwa Fatimskie   w naszej  parafii . Bóg    zapłac wszystkim  za udział  za modlitwy  za tak piękne   uczczenie  Matki  Bożej  Fatimskiej  procesjami  ze światłem w  czasie od maja do października   

       Polecamy  Gazety  Katolickie  Gościa  Niedzielnego  oraz  Niedzielę .