Parafia Jastrzębie

XXVII Niedziela Zwykła 7 .X . 2018 r.

06.10.2018, Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby słuchać Bożego słowa i karmić się Ciałem Chrystusa. W Niej Chrystus daje nam się cały i ogarnia każdego z nas swoją miłością . Otwórzmy nasze serca na przychodzącego ku nam Boga i pozwólmy, aby przemieniał nasze życie i nas samych na lepsze. Pamiętajmy dzisiaj w modlitwie o rodzinach naszej parafii, a zwłaszcza o tych, które borykają się z różnego rodzaju problemami. Jednocześnie módlmy się na adoracji , by wszyscy chrześcijanie byli gotowi do śpieszenia z pomocą z miłości i przez miłość .

Dziś  I niedziela  miesiąca     ze zmianą tajemnic różańcowych i adoracją        .            

Trwa  piękne   i ważne  nabożeństwo różańcowe  .  W niedzielę będzie  o 16,00  w Kościele  parafialnym zaś  w Kościołach pomocniczych po Mszy św. o  godz. 9.00 , a   w    tygodniu  w Kościele  parafialnym o 17.00 ,  w Jastrzębi G.też  o  godz.17.00 a w  Kąśnej  o 17.30  ze  Mszą  św.  Serdecznie  zapraszamy  do udziału w nabożeństwach  tak dzieci młodzież jak i starszych.

Zapraszamy też dzieci  do  konkursu  na  najpiękniejszy różaniec i prosimy  składać  do  wykonane różańce  do 21.października 

Odłóżmy  na czas  nabożeństwa  różańcowego  nasze prace  ,by  wziąć   udział  w  nabożeństwie tym bardziej że modlimy się  o   łaskę  wiary  dla    naszej Ojczyzny  , parafii jak i dla  każdego z nas 

W czwartek zapraszamy na   Nowennę na 100-lecie odzyskania niepodległości.

W piątek  wspomnienie bł. Jana Beyzyma  kapłana  w   sobotę   bł.  Honorata  Koźmińskiego -   to  także 13 października   i  będziemy przeżywać  ostatnie w tym  roku  nabożeństwo Fatimskie  . Zbierzemy się o godz. 17.00 . w Kościele  ,będzie  Msza św.  a później  różaniec w drodze i przy   naszej  figurze Matki Bożej Fatimskiej przy Kościele  , powrót  do Kościoła   i  na  zakończenie   Apel Jasnogórski Przygotujmy     świece  i światła .by zapalić je od świecy  przy  Figurze  , a po nabożeństwie  z palącymi   świecami  wracać  do domów.                 

                       W niedziele przyszłą  będziemy  przeżywać  już  18 dzień papieski pod  hasłem  „Jan Paweł II  - Promienuioiwanie Ojcostwa   ” i do  puszek składać  ofiarę  na tzw. żywy pomnik  Jan Pawła  II  czyli  pomoc  na stypendia  dla  młodzieży  studiującej z biednych  rodzin -przyjdźmy im  z pomocą  dając  wyraz miłości  do  papieża tym bardziej  ,że z naszej parafii  korzysta z tego  stypendium  piecioro  uczniów dwóch chłopców  trzy  dziewczyny  .

 Dlatego też w przyszłą  niedzielę  uczcimy   ten dzień    w  Kościele   przy Mszy  św. o godz. 10.30 , a później przejdziemy pod pomnik Jana Pawła II gdzie  zaniesiemy Litanię  do  Jana Pawła II jako błogosławionego   i odśpiewamy  „Barkę”  .    Serdecznie  wszystkich zapraszamy .    

Polecamy  nasze  gazety  religijne  tak   Gościa

Niedzielnego z  filmem na DVD   pt. „Sprawa

Chrystusa”   jak i Niedzielę.

 

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków róż żywego różańca na ich XVIII Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w Bobowej w dniu 27 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Jest to dokładnie dzień 20-tej rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby.

Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 10°° pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża. Będziemy, jak zwykle, modlić się różańcem za misje, misjonarzy i o beatyfikację naszego męczennika. W trakcie spotkania tradycyjna drożdżówka z herbatą.

Zakończenie spotkania przewidziane jest na godz. 1400.

Z braterskim pozdrowieniem

Ks. Krzysztof Czermak

Informacje od Policji i Duszpasterstwa Kierowców Diecezji Tarnowskiej

Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Prosimy w czasie zbliżającej się jesienno-zimowej szarówki, zwłaszcza osoby starsze, o ubieranie odblasków w drodze na nabożeństwa wieczorne. Odblaski ratują nam życie. Natomiast wszystkich, którzy przeżywają smutek i traumę, po stracie swoich bliskich w wyniku wypadku drogowego zapraszamy do pomnika pamięci o ofiarach wypadków drogowych „Przejście" w Zabawie dnia 18 listopada 2018 r. na godz. 10:30.

Apelujemy do wszystkich kierowców: o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę! Do wszystkich uczestników ruchu - o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym!

Ks. Damian Migacz - Diecezjalny Duszpasterz Kierowców

 

Informacja do ogłoszeń:

Województwo Małopolskie realizuje projekt pod nazwą „Małopolski Tele- Anioł" z myślą o osobach starszych i chorych, które wymagają wsparcia ze strony innych osób. Jedną z form pomocy może być tzw. opaska życia, która pozwala na szybki kontakt z Centrum Teleopieki, gdzie pracują ratownicy medyczni, mogący udzielić fachowej porady lub wezwać pomoc. Inną formą są usługi opiekuńcze w domu chorego. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do informacji na stronę internetową www.malopolska.pl/teleaniol.