Parafia Jastrzębie

XXV Niedziela Zwykła 23. IX . 2018 r.

22.09.2018, Ewangelia dzisiejsza wzywa nas do wzajemnej służby i postawy dziecka – ufnej, pełnej miłości i radości, o czystym sercu. Być uczniem Jezusa oznacza podjęcie służby wobec tych wszystkich, którzy są cisi i pokorni. Bóg jest obecny szczególnie w tym , co niepełne, ograniczone jak dziecko które łatwo zranić. Pokażmy w czasie Mszy Świętej Jezusowi, niebieskiemu lekarzowi, wszystkie rany, które jako jego dzieci odnieśliśmy w skutek ludzkiej słabości, zwłaszcza zazdrości i pychy by je uzdrowił i obdarzył łaską .

               Dzisiaj     na   Jasnej Górze     modlą się u  Matki Bożej  rodziny  bowiem    dziś  pielgrzymka Rodzin  i Małżeństw  na  Jasną Górę  

 

Bóg  zapłać  za ofiary  złożone w ubiegłą niedzielę   wyniosły  3370 zł,  pozwoliło  to  wypłacić  w  całości remont  organów  . Bóg  zapłac też   wszystkim   za ofiary  tak w lipcu , sierpniu jak i  wpłaty  na  parafialne konto .

W  tygodniu :

W  czwartek św. Wincentego a Paulo , w piątek      św.  Wacława   męcz.,  a  w sobotę       Św. . Archaniołów :Michała , Gabriela i Rafała -  modlitwą uczcijmy  naszych patronów .

 

 W  piątek  na Mszę św.  wieczorną o  godz. 18.00 zapraszamy  kandydatów  do  bierzmowania - uczniów  kl. VIII i  III  Gimnacjum  z rodzicami   

 

W ramach międzynarodowej inicjatywy: „Koronka na Ulicach Miast Świata”,  zapraszamy wszystkich do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele   w piątek o g. 15:00.

 

        W Niedzielę przyszłą jest   pielgrzymka do  Szczepanowa  wynagradzająca  za grzechy pijaństwa bowiem w naszej diecezji jest to Diecezjalny  dniem modlitw o trzeźwość -  łączmy  się  z tą intencją 

 

Dzisiaj   zaś    po  Mszy św wieczornej spotkanie  Parafialnego  Zespołu  Synodalnego  -    jak  i Rady Parafialnej   wszystkich serdecznie  zapraszamy.  

                            Polecamy  nasze  gazety  religijne 

tak  Gościa Niedzielnego z ciekawymi

artykułami  jak i Niedzielę  oraz Małego  Gościa  

z różańcem

 

OGŁOSZENIE

 

Dyrektor Administracji Samorządowej Placówek Oświatowych w Ciężkowicach informuje, że rozpoczynamy szkolenia informatyczne w ramach grantu „Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców  w Gminie Ciężkowice”

Zapraszamy osoby chętne w wieku od 25 do 74 lat do wzięcia udziału w jednym
z niżej wymienionych, bezpłatnych, 16 - godzinnych szkoleń  do wyboru:

1. "Rodzic w Internecie"

2. "Mój biznes w sieci"

3. "Moje finanse i transakcje w sieci"

4. "Działam w sieciach społecznościowych"

5. "Tworzę własną stronę internetową (blog)"

6. "Rolnik w sieci"

7. "Kultura w sieci"

Zapisy przyjmowane są  w:

  1. Administracji Samorządowej  Placówek Oświatowych w Ciężkowicach ul. Tysiąclecia 12, 33-190 Ciężkowice,
  2.  Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach,
  3. Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Bruśniku,
  4. Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jadwigi Królowej w Jastrzębi.