Parafia Jastrzębie

XXIV Niedziela Zwykła 16 .IX . 2018 r.

15.09.2018, Nie możemy wstydzić się Jezusa, nie możemy wstydzić się wiary. To oczywiste. - „Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków?” - pyta dziś św. Jakub. Warto zastanowić się nad tym, czy w moim postępowaniu widać, że jestem wierzący. W pracy, w zachowaniu wobec rodziny, w każdym wypowiedzianym słowie warto kierować się nauką Chrystusa. Pomoże nam w tym przeżywany w dzisiejszą niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Tyle obrazów i słów dociera do nas codziennie za pośrednictwem tych mediów . Czy potrafimy odnaleźć Prawdę i Dobro? Kogo w życiu słuchamy ? Jezus zaprasza nas dzisiaj do słuchania Jego Słowa ,które ma moc przemieniania. Prośmy Jezusa ,by pomagał nam w uczeniu się odpowiedzialności za każde słowa czytane , słuchane i wypowiadane .

 

            Przeżywamy  w  dzisiejszą  niedzielę Światowy Dzień   Środków   Społecznego  Przekazu . Pomyślmy  jak  korzystamy  z  religijnych  gazet, filmów oraz telewizji . Pamiętajmy i o katolickich  gazetach oraz o telewizji Trwam  oraz  o naszych Katolickich  Radiach    RDN   Małopolska  czy  Maryja .Jako katolicy nie możemy  naszych  serc karmić  prasa  złą,  nie katolicka ,nie popierajmy  wydawnictw  wrogich Kościołowi.      

W  tygodniu  :

We wtorek wspomnienie  św. Stanisława  Kostki uczcimy go  w listopadzie    

W czwartek   wspomnienie Świętych męczenników: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasanga  i Towarzyszy.

W piątek  wspomnienie   Św.  Mateusza Apostoła i Ewangelisty  .

W niedzielę     św. Ojca  Pio z Pietrelciny - kapłana

 

W  Niedzielę przyszłą po Mszy  św.  wieczornej  spotkanie  Parafialnego  Zespołu  Synodalnego  -  serdecznie  zapraszmy

Nadto  w   tygodniu we  środę ,piątek  i  sobotę  to kwartalne dni modlitw dawne „   Suche  Dni ” za dzieci  młodzież i  wychowawców „Suche dni”    obecnie są zamienione  na kwartalne dni modlitw  w różnych intencjach  najbliższe  za dzieci i młodzież oraz wychowawców - zapraszamy więc w  te  dni modlitwy tym bardziej  i rodziców i dzieci  młodzież  nauczycieli wychowawców                                 

          Dziękujemy  wszystkim za wzięcie     udziału  w nabożeństwie   Fatimskim, i   procesji   dla Maryi.   

Mamy kilka  egzemplarzy kalendarza  rolników po 21 zł   i  z wieńczmi po 5  zł

 

Dzisiaj  16 września  na   Jasnej Górze     modli się u  Matki Bożej, świat pracy

Zaś  w dniach 22 i 23 września w  sobotę i  niedziele będzie  pielgrzymka Rodzin  i Małżeństw  na  Jasną Górę  -  zapraszamy -  wyjazd  indywidualny .

 

Polecamy  nasze  gazety  religijne  tak  Gościa

Niedzielnego z ciekawymi artykułami  jak i Niedzielę