Parafia Jastrzębie

XXIII Niedziela Zwykła 9 .IX . 2018 r.

08.09.2018, Niedzielna Eucharystia, która nas dzisiaj gromadzi, to kolejna dla nas wierzących okazja, aby osobiście doświadczyć bliskości Boga, naszego najlepszego Ojca i całkowicie zjednoczyć się z naszym Zbawicielem, przyjmując Go w Komunii miłości. Pomoże nam w tym nasza Matka Maryja którą w tym tygodniu szczególnie uczcimy przez jej imieniny , nabożeństwo Fatimskie i wspomnienie jej boleści . Wspominając Maryję , prośmy Boga ,by przez Jej wstawiennictwo uczył nas prawdziwej wielkości i dokonywania właściwych wyborów .

Wsłuchując  się w list  biskupów również i  my chcemy  podjąć modlitwę o religijne  wychowywanie dzieci  i młodzieży dlatego zapraszamy  w ciągu  tygodnia z całej parafii poszczególne klasy  dzieci i młodzieży  ze  Szkól Podstawowych jak i  z Gimnazjum  w naszej parafii  z rodzicami  na wspólne spotkanie  do kościoła parafialnego  na godz. 18.00    I  tak z rodzicami  w  czwartek Gimnazjum i klasy od V do VIII     na nabożeństwo  fatimskie procesje i  Mszę  św. o  godż.  18.00  zaś   w  piątek pozostałe  klasy od I do IV też na godz. 18.00 Na tych  spotkaniach i  modlitwach  konieczni są  rodzice dlatego  drodzy rodzice  zechciejcie z radością  przybyć ze  swoimi dziećmi .

W  tygodniu :

We wtorek na Mszy św. o godz.18:00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny w ramach Nowenny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. 

  W środę   czcimy Imię  naszej najlepszej Matki Maryi przeżywając Jej imieniny

           W czwartek     wspomnienie  św. Jana Chryzostoma  bpa i dok . Kościoła .

 

13 września  będziemy przeżywać  nasze nabożeństwo Fatimskie. Zbierzemy się o godz. 18.00  przy  kapliczce u państwa  Wróblów skąd wyruszy procesja   z  Figurą  Matki  Bożej  Fatimskiej do   Kościła  Parafialnego i   będzie Msza  św.   Zechciejmy jak najliczniej  uczestniczyć w tym nabożeństwie   by   jak najlepiej uczcić  Bożą  Matkę  odmawiając  Różaniec i święcąc  lampiony i  światła.   

 

W piątek      święto Podwyższenia Krzyża św. - uczcimy  Chrystusowy   krzyż rozważaniem Drogi Krzyżowej przy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 -  zapraszamy                                                                                                                                                     

 

Nie  wstydźcie  się  krzyża ...  Brońcie krzyża ..  Dziękujemy  Bożej Opatrzności za to że krzyż wrócił do szkół szpitali . Niech tam pozostanie  ....    tak wołał do  nas w  Zakopanem   Ojciec  św.  Jan Paweł  II

   W piątek  więc     uszanujmy krzyż   w   naszych domach , chciejmy go  ucałować  .

W sobotę      wspomnienie  Najśw. Maryi  Panny  Bolesnej  - odpust  w  Bobowej i Limanowej.   

 

W przyszłą  niedzielę zapraszamy  na spotkanie  dzieci  na Msze św. o  godz. 10.30   

Przyszła niedziela     jest też niedzielą    Środków  Społecznego   Przekazu.

A dziś dziękujemy  za ofiary  złożone do  puszek  na Kul i Pat  w Krakowie .

 

Polecamy  nasze  gazety  religijne  tak  Gościa 

Niedzielnego z ciekawymi artykułami    

 jak i Niedzielę