XXII Niedziela Zwykła 2 . IX. 2018 r.

01.09.2018, Wdzięczni za wakacyjny czas wypoczynku przychodzimy do Jezusa na Niedzielną Eucharystię aby osobiście doświadczyć bliskości Boga, bo On jest naszym nauczycielem, i uczy, jak mądrze żyć. Rozpoczynając nowy rok szkolny i katechetyczny, zwracamy się do Niego, gotowi przyjąć słowa Jego mądrości i budować na nich swoje życie. Niech pełne wiary i zaangażowania uczestnictwo w Najświętszej Ofierze stanie się dla nas źródłem siły w dążeniu do świętego życia. O dobre wykorzystanie daru czasu, nauki będziemy się modlić w czasie adoracji po Mszy Świętej oraz ,by Polska Szkoła miała zawsze dla swych uczniów chrześcijańskie oblicze.

Dzisiaj pierwsza  niedziela  miesiąca  adoracyjna  ze  zmiana tajemnic  różańcowych .

Dzisiaj też ogólnopolskie   dożynki  na  Jasnej  Górze,  łączmy się  z turoczystością  i z wszystkimi rolnikami   .

W tygodniu:

W poniedziałek  wspomnienie  św. Grzegorza  papieża i doktora  Kościoła

W piątek     wspomnienie  św. Melchiora Grodzickiego  kapł. i męcz .

W sobotę   Uroczystość  Narodzenia  N .Maryi  Panny  - Głównej patronki   naszej diecezji. Narodziła  się ta  ,która  jest pomostem  między niebem a ziemią,  Bogiem  a ludźmi - inaczej Matka Boża siewna  . Msze  św. w sobotę      będą w  Kościele parafialnym  o 7.00 ; 9.00  i  18.00 , zaś  w  Jastrzębi  w Kościele  Miłosierdzia Bożego   o  17.00, a w Kąśnej o  18.00   Po każdej  Mszy  św.   poświęcenie  ziarna  siewnego.   Wszystkim rolnikom w  nowych  pracach polowych składamy .    Szczęść   Boże.

Dziś w  ostatnią  niedzielę  wakacji  nasze oczy kierujemy ku dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i  wychowawcom polecamy ich opiece  Bożej .

W poniedziałek   rozpoczęcie    Nowego  Roku szkolnego  i Katechetycznego .  Msza  św. na rozpoczęcie  Roku  będą  w  Kościele parafialnym  dla Gimnazjum i Szkoły  Podst. nr. 1.  o godz.  8.00   Dzieci  zbiorą się  najpierw w szkole i wspólnie przyjda do Kościoła

W  Jastrzębi  G  dzieci  przyjdą   na Mszę  św. na godz. 8.00 a później przejdą  na rozpoczęcie  do  Szkoły . W  Kąśnej  D. dzieci przyjdą  na  godz. 8.00  do szkoły  a pożniej  na Msze św.    o godz.  9.00

Na rozpoczęcie  Roku  Szkolnego zapraszamy  rodziców , a szczególnie Rodziców dzieci  z pierwszej klasy Szkoły  Podstawowej  bowiem  będzie  specjalne  błogosławieństwo ich  dzieci . Prosimy też  o przyjście  na Mszę  św. wszystkich  Przedszkolaków  z rodzicami .

Drogie  Dzieci  z racji  rozpoczęcia Roku Szkolnego prosimy  byście   skorzystały ze  spowiedzi św.  i  z czystym sercem rozpoczęły   dni Nowego Roku Szkolnego .

Dzieci  ze  Szkoły w Jastrzębi  G. prosimy by  korzystały jeszcze  ze spowiedzi  we wtorek na  nowennie ,  a z Kąśnej  na nowennie     we środę .

Zaś   Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum  prosimy   tak w  czwartek jak i piątek   w Kościele  parafialnym  od  17.00 .

Msza  św.   św.  w  I piątek Jastrzębi G. o godz.18.00, a   w Kąśnej o godz. 19.00.

W  I piątek   miesiąca  nasza  wieczorna  adoracja  do  20,30,prosimy o wzięcie  udziału najpierw  dzieci młodzież    a później Ojcowie i matki  do 20 .30

Bardzo serdecznie  zapraszamy  wszystkich  do  wzięcia  udziału w adoracji , bowiem  będziemy się  modlić  o  Boże łaski  dla  dzieci i młodzieży  w  Nowym Roku Szkolnym .

W niedzielę  przyszłą  zbiórka  do  puszek  na  Uniwersytet  Papieski w  Krakowie  i  Tarnowie . Niedziela  przyszła   rozpoczyna też  VIII Tydzień  wychowania katolickiego.

W  czasie  wakacji  cieszyliśmy się  obecnościa  naszych  Księży  Rodaków ,którym zostało  przekazane  do  odprawienia część  Mszy  św. pogrzebowych .Są wywieszone  w  gablocie  i na stronie  i internetowej.

Jest  do  nabycia  Gość  Niedzielny z   ciekawymi artykułami , także Niedziela

Wszystkie  sprawy nadchodzącego  tygodnia   otaczajmy  naszymi   modlitwami , a dzieciom młodzieży,  nauczycielom wychowawcom  na Nowy Rok  Szkolny składamy  :

S Z C Z Ę Ś Ć       B O Ż E  !!!!!!!.

W tygodniu pożegnaliśmy też +  Józefa  Wargulca . Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu  a nasz Panie……..