Parafia Jastrzębie

XIX Niedziela Zwykła 12. VIII. 2018 r

11.08.2018, Utrudzeni pracą i upałami przychodzimy na spotkanie z Panem w Eucharystii - Mszy św. W świętowaniu niedzieli towarzyszy nam dziś zachęta samego Jezusa „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata” . Pan bowiem zawsze przychodzi z pomocą każdemu, kto z wiarą przyzywa Jego pomocy . Umacniajmy się więc Jego pokarmem Ciałem Chrystusa i módlmy się o Bożą pomoc dla nas jak i dla pielgrzymujących na Jasna Górę w naszej Tarnowskiej Pielgrzymce, a ofiarami na składkę wesprzyjmy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie .

Dziś składka przeznaczona jest   na Uniwersytet  Papieski  w Krakowie i Tarnowie

 W poniedziałek    13 sierpnia  będziemy przeżywać   nabożeństwo Fatimskie . O godz. 19.00 zgromadzimy się  przy krzyżu  koło  sklepu  w Jastrzębi G. u Państwa Kwiek  i   w procesji  z  Figurą  Matki  Bożej  Fatimskiej przejdziemy  do  kościoła  Miłosierdzia  Bożego   dziękując  przez  Maryję za szczęśliwe   żniwa  dobre  zbiory .                                                                                                     Przygotujmy     świece  i światła .by zapalić je od świecy  przy  Figurze    , a po nabożeństwie  z palącymi świecami  wracać  do domów .  

 We wtorek   wspomnienie    kapłana i męczennika, franciszkanina, świętego Maksymiliana Marii Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

    W środę  wielka państwowa i  kościelna  Uroczystość  Wniebowzięcia   N.M. P.  -  cała  Polska wielbi Maryję i spotyka się u  swojej  Matki  i Królowej na Jasnej  Górze  gdzie  przybywają     liczne  pielgrzymki a zwłaszcza  młodzież .

     W to  święto  maryjne    pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu .

 W Uroczystość   Wniebowzięcie Najśw. Maryi Panny  Msze św. jak  w każdą  niedzielę   o 7.00 : 10.30 i  16.00   w  Kościele ;a w Jastrzębi G i Kąśnej   o godz. 9.00 .  Wniebowzięcie -  to też dzień  wdzięczności Bogu za  szczęśliwe ,dobiegające  końca  żniwa  i poświęcenie   ziół , kwiatów, wieńców  żniwnych na  każdej  Mszy  św.

W środę też główne   odpusty  w Bruśniku i Rzepienniku  Strzyżewskim 

Program odpustu  w  Bruśniku na afiszu , który się już dziś  rozpoczyna  Ks. Proboszcz z Bruśnika serdecznie    zaprasza.  

W czwartek  wspomnienie  św. Stefana,  a  w piątek św.  Jacka  kapłana  patrona naszego  ks.  Katechety już  dziś  życzymy Księdzu obfitych Bożych łask w  pięknej  pracy w naszej  parafii i polecamy  Go  serdecznej modlitwie i opiece  świętego  patrona  w piątek  

 

W piątek też  wyrusza  nasza XXXVI ( 36)   Diecezjalna Piesza  Pielgrzymka   z Tarnowa  do Częstochowy  początek  nabożeństwa  wymarszu godz.  6.30 

 Cieszymy się wyremontowanymi  organami . W  niedziele przyszłą  jako trzecią  miesiąca składka na  uregulowanie  zapłaty.     Bóg  zapłać   za zrozumienie  i ofiary                        

  Polecamy   nasze   religijne  gazety: Niedziele jak  i Gościa Niedzielnego .