Parafia Jastrzębie

XVIII Niedziela Zwykła 5. VIII . 2018 r. Przemienienie Pańskie

04.08.2018, Dziś świętujemy Przemienienia Pańskiego ,które było umocnieniem dla uczniów , oraz potwierdzeniem ,że Chrystus jest prawdziwym Synem Bożym , którego mamy słuchać . Chrześcijanin to człowiek ,który słucha Boga i ciągle przemienia swoje serce . Podczas Mszy św. również będziemy świadkami przemieniania - chleb i wino przemieni się w Ciało i Krew Chrystusa. Niech udział w tej Mszy św. umocni nas do codziennych trudów, abyśmy stawali się podobni do Chrystusa : prośmy też za naszą ojczyznę, o jej pomyślność oraz o trzeźwość w naszym narodzie.

Dzisiaj czcimy Przemienienie Pańskie ,które przypada w poniedziałek jako- patronalne święto naszej parafii – odpustem    

         Msze  św. będą    w Kościele  parafialnym o  7.00 :  9,00   ; 11.00   suma odpustowa   i  o 16.00, oraz  Kąśnej  o godz. 9.00 ,  nie będzie  Mszy  św.  w Kościele  w  Jastrzębi  G.  Zapraszamy wszystkich  do  parafialnej  świątyni ,   by wszyscy  mogli  zyskać odpust.  Na Sumie będziemy  przeżywać piękną uroczystość  25 - lecia  kapłaństwa  Ojca Ksawerego  Skrobisia   naszego  rodaka .

 Zapraszamy wiec  na odpustową sumę    wszystkich  też   Rodaków ,  Gości byśmy  razem  uwielbiali   Boga i wypraszali Jubilatowi   potrzebne  łaski.  

          By  w patronalne święto naszej parafii zyskać odpust zupełny  trzeba  nawiedzić -  wejść do Kościoła  i odmówić  w nim Ojcze nasz i  Wierzę  w  Boga  oraz  przyjąć  Komunię   św. , pomodlić  się w intencjach  wskazanych przez  Ojca  św. i  wyzbyć się  wszelkiego  zła nawet  najmniejszego  grzechu .    

                  Korzystajmy z tej  praktyki i przeżyjmy  dzień  odpustu   jak  najlepiej 

 Ponadto  w środę  wspomnienie Św. Dominika : w  czwartek wspomnienie  św. Teresy Benedykty  od  Krzyża Edyty  Stein  męczennicy i patronki Europy  w piątek  św. Wawrzyńca   diak i męcz.   W sobotę      wspomnienie św. Klary dziewicy.

Spotkania przed pielgrzymkowe, dla osób pragnących uczestniczyć w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej odbędą się 10 sierpnia (piątek) w Ciężkowicach o godz. 19.00 oraz 11 sierpnia (sobota) o godz. 18.00 w Tuchowie, w Klasztorze (sala parafialna). Na spotkaniu będzie się jeszcze można zapisać na Pielgrzymkę.

W  niedzielę przyszłą   składka  na Uniwersytet  Papieski  w Krakowie i Tarnowie-wesprzyjmy  te  uczelnie  swoimi  ofiarami                                      

Przeżywając miesiąc sierpień zachęcamy do trzeźwości i  wpisywania  postanowień do Parafialnej  Księga Trzeźwości   w kancelarii parafialnej.

W poniedziałek    13 sierpnia  będziemy przeżywać   nabożeństwo Fatimskie . O godz. 19.00 zgromadzimy się  przy krzyżu  koło  sklepu  w Jastrzębi G.  i   w procesji  z  Figurą  Matki  Bożej  Fatimskiej przejdziemy  do  kościoła  Miłosierdzia  Bożego   dziękując  przez  Maryje  za szczęśliwe   żniwa  dobre  zbiory . 

Bóg  zapłać  wam Drodzy Bracia i Siostry i Goście - za obecność i modlitwę  z nami dzisiaj.

Cieszymy  się też obecnością wszystkich kapłanów  rodaków sióstr  zakonnych  do nas  przybyłych i serdecznie  zapraszam  na II odpust  26  sierpnia ku czci św. Bartłomieja Ap.

Z  Jezusem Przemienionym  przeżywajmy
dzisiejszy  dzień  i  nadchodzący  tydzień .

 

 

 

   /  Serdeczne  Bóg zapłać  Ks. Celebransom /  Jubilatowi   /za   uświetnienie  naszego odpustu ,  Kaznodziei za  wielkie słowo Boże kazanie   Bóg   zapłać  Bóg  zapłać  Drogim Kapłanom obecnym z  nami  z naszego dekanaty i sąsiednich .

 Bóg zapłać Chórowi młodzieży wraz z Ks. Katechetą  naszej kapeli z p. Organistą  .

Bóg zapłać  wszystkim biorącym za chwile  udział w procesji ,a szczególnie uświetniającym   ją ; przez niesieni  obrazów  sztandarów różańca baldachimu dzieciom sypiącym kwiaty, Pierwszo komunijnym  lektorom Ministrantom .

 Cieszymy  się też obecnością wszystkich księży Rodaków jak i  sióstr ze  swoich  zgromadzeń   do nas  przybyłych

Bóg  zapłać  wam Drodzy Bracia i Siostry i Goście - za obecność i modlitwę  z nami dzisiaj i serdecznie  zapraszamy  na II odpust  26  sierpnia ku czci św. Bartłomieja Ap.

 Wszystkim serdeczne Bóg  zapłać