Parafia Jastrzębie

XVI Niedziela Zwykła 22. VII . 2018 r.

21.07.2018, Rozpoczynając kolejny tydzień gromadzimy się w naszej świątyni. Jest ona naszym domem, w którym Bóg Ojciec przez Jezusa Chrystusa buduje z nas żywy Kościół, w którym jest miejsce dla każdego tak pojedynczych osób, jak i różnych ruchów i stowarzyszeń. Zadaniem nas wszystkich jest wspólna troska o Kościół jako nasz dom. Chrystus zaprasza nas dzisiaj, abyśmy „wypoczęli nieco”. Złóżmy więc na Jego ołtarzu wszystkie nasze intencje, a szczególnie módlmy się za przebywających na wakacjach czy urlopach jak również trudzących się przy pracach żniwnych.

 

 Dziś  wspomnienie  św. Marii  Magdaleny, i   odpust   w Zborowicach  ku Jej czci .  

Dziś też łączymy się  ze Starym Sączem i uwielbiamy  św. Kingę gdzie trwają uroczystości  ku jej czci .

               Trwa też i remont  naszych organów , serdeczne  Bóg zapłać  za  złożone ofiary na ten cel  w ubiegłą  niedziele wyniosły 9 120 zł . Pamiętajmy też o tej  ofierze i  w przyszłym miesiącu . 

W  tygodniu :

W poniedziałek      wspominamy św. Brygidy zakonnicy patronki Europy .                           

 We wtorek  św. Kingi  dziewicy patronki  naszej  diecezji .

W  środę   św. Jakuba  Apostoła   i  św.   Krzysztofa  patrona kierowców , podróżnych. Poświęcenie  pojazdów   z racji św.   Krzysztofa  będzie  w przyszłą  niedzielę po  każdej Mszy  św. Każdy kierowca może otrzymać  poświęcony obrazek  dla swego pojazdu, a także wesprzeć  misjonarzy grosikiem od przejechanego kilometra, taka akcja trwa  w całej Polsce  prosimy by i nasi kierowcy pamiętali o tym.  

 

26 lipca w czwartek    w   wspomnienie  Św.  Joachima i  Anny  rodziców Najśw.

M.P  przypada  31  rocznica śmierci  Ks.  Kazimierza  Moździocha , więc  po Mszy  św. o  godz. 7.00   za jego  duszą    przejdziemy pod jego grobowiec na modlitwę .  Wyrazimy swoją   modlitwą wdzięczność za  długoletnią prace  duszpasterską  wśród nas.

 

W czwartek  we     wspomnienie  Św.  Joachima i  Anny  rodziców Najśw. M.P - dzień   wdzięczności     dziadkom i emerytom . 

Przyjmujemy  zapisy   na  pielgrzymkę  pieszą  z  Tarnowa  do  Częstochowy.  

Polecamy Gościa Niedzielnego jak i  Niedzielę -
są bardzo  ciekawe  artykuły.