Parafia Jastrzębie

XIII Niedziela Zwykła 1 . VII . 2018 r.

30.06.2018, Z wiarą i pokorą stajemy przed ołtarzem Pańskim, aby złożyć Bogu niedzielną ofiarę Ciała i Krwi naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Nieustannie na naszych drogach życiowych Pan Jezus jest z nami i towarzyszy nam swoją miłością jak najlepszy przyjaciel. Jego obecność jest szczególnie bliska podczas każdej Eucharystii. On sam ofiaruje się na ołtarzu za nasze grzechy, On sam karmi nas swoim Najświętszym Ciałem i Krwią. On nie zostawia nas samych w naszej często trudnej codzienności, tak jak nie pozostał obojętny na udrękę kobiety cierpiącej na krwotok, a także Jaira, ojca ciężko chorej córki. Ciesząc się Jego obecnością modlimy się o świętość naszego życia w adoracji .

Dziś    PIERWSZA NIEDZIELA  MIESIĄCA adoracyjna -    ze zmianą tajemnic różańcowych.

Rozpoczęły  się  wakacje  - niech będą czasem zbliżenia  nas  do  Boga  i wspaniałą okazją  do pogłębienia   wiary  .  Witamy z  radością  przybyłych na  wakacje i zapraszamy do  naszych  świątyń  na Msze  św. tak w dni powszednie ,a jak i  wniedziele   

 W tygodniu :

W poniedziałek  święto   Najśw.  Maryi Panny  Tuchowskiej  Trwa  wielki odpust  w Tuchowie  .Zapraszamy  czcicieli Maryi do  wzięcia  udziału . - zapoznajmy się  z programem  i weźmy udział  w  odpuście  .

 We wtorek    św.  Tomasza   Ap.  W czwartek  wspomnienie   św.  Marii Goretti  dziew. i męcz .  w piątek   wspomnienie   bł. Marii Teresy   Ledóchowskiej  - patronalne św. Apostolstwa  Chorych .

W przyszłą   niedzielę  składka  na Wyższe  Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 W  tygodniu  też  I czwartek   piątek i sobota  miesiąca.   Z racji I piątku spowiedź we  wtorek  i środę  w Kościołach  dojazdowych  przy  nowennach  zaś  czwartek i piątek  od  17.00  w Kościele parafialnym  . W  Piątek Msza  św.  w Jastrzębi G. o 18.00 , a w Kąśnej o 19,00. W I Piątek jak zwykle nasza   adoracja  do  20.30 najpierw po Mszy św.   dzieci i młodzież   a   później  Ojcowie i matki.  Mimo wakacji   tym bardziej  pamiętajmy  o tej   wyjątkowej adoracji. 

 

Przed  nami  odpust ku czci Przemienienia  Pańskiego połączony z jubileuszem 25-lecia kapłaństwa Ojca  Ksawerego  Skrobisia. Na tę uroczystość potrzeba  wyremontować organy bo  wymagają tego  koniecznie. Prace rozpoczęły by się  już w tym tygodniu  przez pana   Kazimierza  Plewę z Nowego Sącza i  kosztowałyby około  25 tysięcy złotych  może mniej lub więcej zależności od ilości  wymiany tzw. mieszków piszczałek napędu .  Trzeba by to  wypłacić w lipcu  i sierpniu. Gdybyśmy to co składamy w trzecią niedzielę  miesiąca około 4 tysiące w ubiegłym było 3840 zł.  złożyli w lipcu i sierpniu za  następne do  końca roku to by było około  25  tysięcy i   sprawa byłaby wypłacona , może ktoś by złożył i więcej, może pracujący za granica - bylibyśmy wdzięczni bo prace różne trwają.                                                                            

  Polecamy też  Gazety  religijne  z dobrymi  artykułami 

 

 

 

Uroczystość Matki  Bożej  Nieust. Pomocy 1 .VII . 2018 r.

 

Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zwracamy się z największą uf­nością jako do Tej, która towarzyszyła swojemu Synowi w czasie jego życia . Tej szczególnej łaski macierzyństwa doświadczamy także my, kiedy  powierzamy się     szczególnej opiece Maryi gotowej nieustannie nam pomagać. Niech nasze odpustowe  modlitewne wpatrywanie się w jej obraz    doda nam odwagi w sytuacjach trudnych oraz nauczy przyjmowania woli Bożej z pokojem i radością.

 

Serdecznie  witam wszystkich czcicieli  Matki Bożej  Nieustającej Pomocy kapłanów  na czele  z Ks. celebransem ks. mgr  Markiem Migaczem  z Ciężkowic cieszę się  bardzo ,że i w Kąśnej  wygłosi odpustowe  kazanie  nie tylko w  Jastrzębi G. . W tej  szczególnej  odpustowej Mszy  św. zawierzmy Matce Bożej  wszystkie  nasze  troski  a szczególnie  nasze  rodziny i całą parafię.

 Msza św.   koncelebrowana  w  następujących intencjach:

   Ks. celebrans  w  intencjach  naszej parafii.

   Ks.  katecheta  + Helenę Haraf w  3 r. śm. od synów z rodzinami