Parafia Jastrzębie

XII Niedziela Zwykła 24 . VI . 2018 r.

23.06.2018, Przeżywamy dziś ostatnia niedzielę czerwca . Rozpoczęły się wakacje, urlopy - zasłużony wypoczynek. Jednak nie to jest powodem radości dla nas chrześcijan ale fakt, że Pan Bóg jest z nami nieustannie na naszych drogach życiowych i towarzyszy nam swoją miłością jak najlepszy przyjaciel. I pragnie byśmy dla Niego umieli zostawić wszystko , by był najważniejszy w naszym życiu . Daje nam tego przykład patron dzisiejszego dnia św. Jan Chrzciciel i prowadzi do Chrystusa A Jego obecność jest bliska szczególnie podczas każdej Mszy św. . On sam mówi do nas, On sam ofiaruje się na ołtarzu za nasze grzechy, On sam karmi nas swoim Najświętszym Ciałem i Krwią i pomaga nam w dźwiganiu codziennego krzyża . Ciesząc się Jego obecnością modlimy się dzisiaj w naszej parafii w sposób szczególny za naszych zmarłych .

           Dzisiaj   - przeżywamy  nasz    Wiosenny Dzień   Modlitw   za  zmarłych  dlatego Msze  św. są o 7,00 ; 9,00   na  cmentarzu i o 16,00 w  Kościele  - nie ma  Mszy św. ani w Kąśnej ani w Jastrzębi  G . Złączmy  się  dzisiaj  przy naszych  zmarłych na cmentarzu  zanosząc  do  Boga  modlitwy  za ich  dusze.     

     Cieszymy się  że pięknie  wygląda  nasz   cmentarz .Serdeczne  składamy  Bóg zapłać za trud i prace porządkowe .   Uszanujmy te prace i nie  niszczmy grobów bliźnich.        Bóg  zapłać Drodzy  Parafianie   za  zrozumienie  i pomoc  .

 Cmentarz  nasz jest  umieszczony w Internecie  każdy może  odnaleźć grób  zapalić  świeczkę. Znać rocznice śmierci bliskich  każdego dnia .W lipcu  maja być dokonywane uzupełnienia  

Na bramach  mamy  figury  Matki Bożej   Królowej i św. Józefa  jak i  św. Piotra i  Pawła ,   są  poświęcone  dlatego pamiętajmy  by  oddawać im cześć przez  znak krzyża czy  zdjęcie czapki .

W tygodniu :

W  środę   wspomnienie  Matki  Bożej  Nieustającej  Pomocy  W przyszła niedziele w Kościele    w Kąśnej uczcimy Matkę  Bożą odpust  ku  Jej czci   Odpustowa  suma  będzie  o  10.30.     -  serdecznie zapraszamy na odpust . 

Związku  z odpustem  w przyszła niedziele  Msze św. będą  w następującym porządku o 7.00 , 9.00 i 16.00 w Kościele parafialnym w Jastrzębi G.  o 9.00 , a  10.30  w Kąśnej odpustowa  suma                      

W czwartek   wspomnienie św. Ireneusza  biskupa  i męczennika 

W piątek Uroczystość św. Apostołów  Piotra i Pawła   dwóch filarów  Kościoła Katolickiego . Trudno  sobie  wyobrazić chrześcijaństwa  bez tych dwóch  niezwykłych postaci  św. Piotra  I papieża  i św. Pawła  ,który rozsławił chrześcijaństwo  na   cały świat.   Msze św. w piątek  będą : w Kościele parafialnym o 7.00; 9.00  i 18.00 ;  w Jastrzębi G. o 17.00 a w  Kąśnej o 18.00 , zaś składka  przeznaczona jest na tzw. Świętopietrze 

        Kto  w uroczystość  św. Piotra i Pawła  z pobożnością posłuży się - ucałuje   krzyż szkaplerz, figurę   poświęconą przez Ojca  św. lub biskupa   może  zyskać odpust  zupełny pod   zwykłymi  warunkami   /Komunia św.,  modlitwa w intencji Ojca św.  i wyzbycie  się przywiązania  do  zła / oraz odmówi   jakąkolwiek  zatwierdzoną formułę wyznania  wiary  czyli  Wierzę  w  Boga   czy  Wierzę   w Jednego  Boga . 

W  piątek w uroczystość   nie obowiązuje powstrzymanie  się od pokarmów  mięsnych

W sobotę    zakończenie  nabożeństw  czerwcowych  ku  czci  Najśw. Serca Bożego i rozpoczęcie  wielkiego odpustu  w Tuchowie  .ojcowie  Redemptoryści  serdecznie  zapraszają  Program odpustu  na afiszu!

Niedziela przyszła pierwsza  Miesiąca adoracyjna , że  zmianą  tajemnic  różańcowych

 

Dziś po Mszy  św.  wieczornej  spotkanie  naszego Parafialnego  Zespołu  Synodalnego  zapraszamy

 

      Rozpoczęły  się  wakacje  - niech będą czasem zbliżenia  nas  do  Boga  i wspaniałą okazją  do pogłębienia   wiary  .  Witamy z  radością  przybyłych na  wakacje i zapraszamy do  naszych  świątyń  na Msze  św. o 7,00 i 18,00 w dni powszednie ,a  w niedziele  zwyczajnie o 7,00 10,30  i 16,00 w Kościele oraz  tak  w Jastrzębi  G. jak i w Kąśnej o 9,00                       

 

Pamiętajmy  jak  mówi     papież Benedykt  XVI , że  „ udział  w niedzielnej   Mszy   św. nie może  być odbierany  jako  nakaz i ciężar  ale jako  pragnienie i  radość” .

 

Ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę odbędzie się w dniach 1-2 lipca. Centralnym wydarzeniem pielgrzymki będzie Eucharystia sprawowana w poniedziałek 2 lipca o godz. 12:00.

 

   „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa” – to hasło XXXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-25 sierpnia 2018 roku. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone do końca lipca w parafii, zaś w sierpniu w tuchowskim klasztorze oo. Redemptorystów. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł od osoby. Każda następna osoba z domu płaci 60 zł, natomiast drugie lub kolejne dziecko do kl. III Gim. – 20 zł. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce. Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się w Cieżkowicach  w piątek – 10 sierpnia o godz. 19:00.

Polecamy  dzisiaj  nasze  Gazety  Katolickie z

ciekawymi  artykułami.