Parafia Jastrzębie

X Niedziela Zwykła 10 . VI . 2018 r.

09.06.2018, Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Troszczy się i kocha każdego z nas. On uczy, jak iść Jego drogą, najlepszą dla nas. Kiedy jednak sprzeciwiamy się Bogu i łamiemy Jego przykazania, pojawia się lęk. Tak jak Adam boimy się i ukrywamy swoje wnętrze przed Bogiem, innymi ludźmi, a nawet przed sobą samym. Pamiętajmy, że Bóg jest większy od naszych grzechów. Podczas Mszy św. wspólnie wyznajmy wiarę w Jego wszechmoc i dobroć. Trzeba nam też osobiście w sercach, swoimi słowami, z wiarą zwracać się zawsze do dobrego Boga.

Serdeczne Bóg  zapłać za zorganizowanie  „Parafiady”  Radzie  parafialnej na  czele z p. przewodniczącym p.  Andrzejem  Burnus  i  wszystkim organizatorom Panom i Paniom  za trud i wielką  pracę, sponsorom za pomoc, a wszystkim dzieciom i starszym za udział i miłą zabawę.  Jest jeszcze do odebrania kupon   nr 284

Dzisiaj  po wszystkich  Mszach  św.  zbiórka do  puszek  na rzecz  Uniwersytetu Papieskiego  Jana Pawła  II w Krakowie i Tarnowie .

W poniedziałek Nowenna za Ojczyznę -  serdecznie  zapraszamy

W  poniedziałek też  wspomnienie  św.  Barnaby Apostoła , we wtorek błog. Romana Sitki   rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie kapłana i  108  towarzyszy 

W środę   13 czerwca   będziemy przeżywać  nabożeństwa Fatimskie i o godz.  18.00 zbierzemy się przy kapliczce   pod Przybyłowem  u pani Truchan ,a później pójdziemy w procesji  z Figurą Matki  Bożej do Kościoła  gdzie  będzie  Msza  św.

 

W środę także  wspomnienie św.  Antoniego z Padwy  kapłana i Doktora   Kościoła,  a  w czwartek   błogosławionego  Michała  Kozala  biskupa i męczennika.  

                                                                                                                                                     W  piątek   6 rocznica    objęcia  diecezji  przez Ks. bp dra Andrzeja Jeża – odmawiając modlitwę za  biskupa  można  zyskać   odpust cząstkowy .

   W   niedziele  Diecezjalne  Święto  Rodziny .Ks. Biskup  serdecznie  zaprasza  do  Starego  Sącza  wszystkie rodziny       

               Przyszła  Niedziela  trzecią       miesiąca    i  składka  jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii .Tym bardziej prosimy o pomoc ,bo   trwają  prace.        

W związku ze  zbliżającym się  Wiosennym Dniem Zmarłych  24 czerwca  prosimy o porządkowanie cmentarza .Prosimy  bardzo     o pomoc w utrzymaniu porządku na cmentarzu  o  zabieranie chętne  pozostałości   .   Prosimy też o informowanie o zmianach i nowych nagrobkach i grobowcach .   

 

Trwa  nabożeństwo czerwcowe   zapraszamy  na 18.00  każdego  dnia

 

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice oraz Polski Związek Wędkarski koło nr 15 w Ciężkowicach serdecznie zapraszają na piknik rodzinny RODZINNE WĘDKOWANIE, który rozpocznie się dzisiaj o godz.14.00 na stawie przy dworku I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

 

Polecamy też  Gazety  religijne Niedzielę oraz Gościa 

Niedzielnego   z dobrymi  artykułami