VI Niedziela Wielkanocy 6. V. 2018 r.

06.05.2018, Okres wielkanocny, który przeżywamy, to szczególny czas świętowania zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad śmiercią, grzechem, szatanem. Pan Jezus dzisiaj mówi do każdego z nas: „Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka". Słysząc to zapewnienie, możemy mieć pewność, że w ciężkich sytuacjach nie jesteśmy sami. Jezus daje nam siłę i pokój i dary. Niech nadzieja, a nie lęk, towarzyszy nam w naszej codzienności. Prośmy więc w adoracji o światło i mądrość abyśmy z miłością przyjmowali słowa i czyny Jezusa i według nich żyli.

Dzisiaj  pierwsza  niedziela   miesiąca  adoracyjna ze  zmianą  tajemnic  różańcowych.

Trwa Nabożeństwo majowe w dni powszednie w Kościele o 18.00, a w niedziele i święta o 16:00, zaś w tym tygodniu w  Jastrzębi G. o 18:00 w Kąśnej o 19:00 połączone z Mszą św., a w niedziele i święta tak w Kąśnej jak i w Jastrzębi po Mszy św. o godz. 9:00. Wszystkich zapraszamy i dzieci i młodych i starszych by uczcić Maryję przyjąć Komunie św. zyskać odpust
Zechciejmy tę  godzinę  w  maju  poświęcić naszej najlepszej Matce.

We wtorek uroczystość Św. STANISŁAWA bp męczennika ze Szczepanowa, a dzisiaj w Szczepanowie rozpoczęcie uroczystość ku czci św. Stanisława Bpa i Męczennika - głównego Patrona Polski i naszej diecezji - wielki odpust.
Program odpustu na afiszu przy wejściu do Kościoła -zapraszamy do udziału.

W niedzielę przyszłą będziemy czcić Wniebowstąpienie Pańskie. Chociaż w niedzielę teraz wspominamy Wniebowstąpienie to dalej Poniedziałek, Wtorek, Środa to kwartalne dni modlitw o urodzaje dawne „dni krzyżowe”. Procesja w dni krzyżowe o godz. 18:00. Następnie Msza św.
Gorąco zapraszamy na nabożeństwa, by ubłagać Boże błogosławieństwo i dobre urodzaje.
W niedzielę też pierwsze nabożeństwo Fatimskie które będzie połączone z nabożeństwem majowym.  O godz. 16:00 zbierzemy się przy do kapliczki w Podolinach u państwa Robak Koniuszych i z Figurą Maryjną w procesji przyjdziemy do Kościoła. Figurę będą niosły poszczególne stany, a my będziemy towarzyszyć Maryi ze świecami i lampionami - zapraszamy wszystkich.
W piątek po Mszy św. wieczornej w Kościele spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami.
W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha św. przed uroczystością Zielonych Świat i modlitwa za Ojczyznę w ramach Nowenny z okazji 100-lecia niepodległości.
Gratulujemy  młodzieży ukończenia kursu przedmałżeńskiego i życzymy im pięknych katolickich Małżeństw
W przyszłą  niedziele po Mszy św. wieczornej spotkanie naszej Duszpasterskiej Rady Parafialnej- zapraszamy serdecznie.
Polecamy serdecznie nasze gazety religijne.