Parafia Jastrzębie

IV Niedziela Wielkanocy 22. IV. 2018 r.

21.04.2018, Dzisiaj wpatrujemy się w postać Jezusa Dobrego Pasterza. On nas tutaj gromadzi, aby zapewnić że jest Dobrym Pasterzem, który oddał życie za nas swoje owce i troszczy się nieustannie o nas . Nasza diecezja przez V Synod, uroczyście wczoraj rozpoczęty chce swoja przyszłość budować na wzór Dobrego Pasterza. Módlmy się za pasterzy naszej diecezji, a szczególnie o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, bowiem rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zanośmy dzisiaj modlitwy i za naszego alumna Dariusza, a ofiarami wesprzyjmy Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i życia konsekrowanego módlmy się więc za młodzież polską i młodzież całego świata , aby odważnie podjęła głos Chrystusa i otwarła swoje serce na Jego wezwanie

 

Dziś  też po Mszy  św. wieczornej   spotkanie Towarzystwa   Przyjaciół  Seminarium Duchownego  .

Składka dziś przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie wesprzyjmy ofiarami tę ważną dla każdego diecezjanina Uczelnię.

 

W czoraj  w Tarnowie  uroczyście rozpoczął  się  V Synod Diecezjalny  a dziś modlitwą otaczamy jego prace  dlatego  po Mszy św. specjalna modlitwa adoracyjna . 

  

W  poniedziałek  Uroczystość Św. Wojciecha Bpa i Męczennika  Głównego Patrona  Polski.  We wtorek św.  Jerzego, a środę św.  Marka  ewangelisty,dlatego  o  godz. 18.00  będzie  procesja  z Litanią do  Wszystkich  św.i modlitwy  o dobre  urodzaje.  

 W tygodniu  swoje imieniny przeżywają  nasi  rodacy  Ks. dr prałat  Jerzy  i  Ojciec  Marek składamy im  najserdeczniejsze  życzenia  i  otaczamy  modlitwą. 

Bóg zapłać za   ofiary    na prace  w  naszej parafii złożone w ubiegłą  niedzielę  wyniosły  2930  zł . .

W sobotę  zakończenie  kursu  przedmałżeńskiego

W kwietniu kończy się czas składania zeznań podatkowych . Prosimy by 1% przekazywać na Caritas i  przyjść z pomocą potrzebującym.

Polecamy dzisiaj Gazety Katolickie z

ciekawymi artykułami.