Parafia Jastrzębie

III Niedziela Wielkanocy 15. IV. 2018 r.

14.04.2018, Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem buduje się i umacnia szczególnie kiedy karmiona jest słowem Bożym. Stańmy zatem z radością w naszej świątyni przed ołtarzem Eucharystii, z którego Bóg pragnie karmić nas swoim świętym Ciałem i Krwią i ołtarzem słowa Bożego, z którego usłyszymy Dobrą Nowinę o zbawieniu. Pamiętajmy, że każdy, kto karmi się Ciałem i słowem Pana, będzie miał życie wieczne, a ofiarami na składkę wesprzyjmy parafialne prace choć to nie było zapowiadane .

 

Dzisiejsza  niedziela  bliblijna  rozpoczyna  Tydzień  Biblijny  wzywający nas  do  zachwycenia się  Słowem Bożym  zawartym  w Piśmie   Świętym . Jest też równocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, dlatego każdy z nas   otrzyma dziś wyjątkowy dar. Będzie to do pobrania  przy  wyjściu z kościoła  z przygo­towanych koszyczków -  karteczka  z zaznaczonymi zdaniami  Pisma św.z  Listu do Rzymian i Księgi Przysłów.

Po powrocie do domu zechciejmy w naj­głębszym skupieniu i powadze   odczytać otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako wskazówka   na  cały rok  aż do następnej Niedzieli Biblijnej.

 

Dziś też po Mszy  św. wieczornej spotkanie  pań opiekunek Rejonowych  

 

 W sobote uroczyste rozpoczęcie  V Synodu Doiecezji  tarnowskiej  Ks. biskup Ordynariusz  serdecznie  zaprasza do  wzięcia udziału

                Niedziela przyszła Dobrego  Pasterza  jest Światowym Dniem Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne . Módlmy się za powołanych z naszej parafii do Służby Bożej a szczególnie za naszego kleryka  Dariusza . Składka w przysłą  niedzielę przeznaczona jest na  Seminarium Duchowne  w Tarnowie   wesprzyjmy   ofiarami  nasze Seminarium  Z tej  racji  w  przyszła  niedzielę po Mszy  św. wieczornej   spotkanie Towarzystwa   Przyjaciół  Seminarium Duchownego  .

Bóg zapłać za   ofiary składane dziś  na prace  w  naszej parafii .

W czwartek po Mszy św. wieczornej  spotkanie  wyjeżdżających w pielgrzymce  do  Rzymu  

            Kończy się czas   składania  zeznań podatkowych . Prosimy by 1% przekazywać  na   Caritas   Jest to  bardzo  ważne przyjdźmy  z pomocą  potrzebującym .

 

Polecamy  nasze gazety religijne  .