Parafia Jastrzębie

II Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego 8. IV. 2018 r.

07.04.2018, Świętujemy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego . Każdy z nas nieskończoność Bożego Miłosierdzia poznaje szczególnie wtedy gdy klęka u kratek konfesjonału. Patrząc na siebie i otaczający świat ,przekonujemy się jak bardzo wszyscy potrzebujemy Miłosierdzia Bożego i wszyscy mogą go dostąpić. W Eucharystii Jezus i nam pozwala dotykać swojego Ciała i obejmuje nas swoim miłosierdziem które głosił całemu światu papież św. Jan Paweł II Wielki . Słuchając dziś opisu ustanowienia Sakramentu Pokuty i pojednania pełni wdzięczności powtarzajmy ze św. Faustyną : Jezu ufam Tobie !

Niedziela dzisiejsza zwana = „ b i a ł ą” = kończy oktawę Zmartwychwstania i P. Jezusa , a rozpoczyna Okres Wielkanocny i tydzień Miłosierdzia   .    

 Dziś  składka      do  puszek   po   Mszy  św.  na Caritas diecezjalną      

W szczególny sposób przywołujemy dziś na pamięć wielką Apostołkę Bożego Miłosierdzia – św.  siostrę Faustynę Kowalską , której obraz zdobi nasz Kościół Pomocniczy Miłosierdzia Bożego w Jastrzębi Górnej . Niech Jej przykład zachęca nas do czci  Bożego Miłosierdzia .  

       Dziś też odpust w Kościele w Jastrzębi G. który ma tytuł Miłosierdzia  Bożego  

Uroczystą Msze św. odpustową z kazaniem odprawi Ks. mgr Marek  Migacz wikariusz z Ciężkowic .   Dzisiaj  Msze św. będą : w Kościele parafialnym o 7,00 ; 9,00 i 16,00 , w Kąśnej o 9,00 , oraz opustowa suma o 10. 30 w Jastrzębi G.    

 Z okazji Święta Miłosierdzia Bożego  od wczoraj  w południe aż do północy dzisiaj   na terytorium Polski można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum  Uczcijmy więc dziś Miłosierdzie Boże Koronką do Miłosierdzia Bożego ,by  zyskać odpust:   Mówi siostra  Faustyna  dusza, która w tym dniu przystąpi do   Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (…) niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy były jak szkarłat.            

 Dzisiaj  też  swoje święto przeżywa C a r i t a s Diecezji Tarnowskiej i rozpoczyna  się  74 Tydzień  Miłosierdzia. Swoje  święto   ma  i nasza  Caritas , dlatego  chcemy wyrazić  wielka  wdzięczność  naszym paniom  z Caritas  na czele  z panią przewodnicząca  p. Anną Tabiś za różne inicjatywy,bezinteresownie, darmowo rozprowadzane kadzidełko,czy palmy.

Na zakończenie  tygonia Miłosierdzia  w przyszłą niedzielę po Mszy św.  wieczornej spotkanie  pań opiekunek Rejonowych   .                                                                                                                                                     W  poniedziałek będziemy liturgicznie obchodzić Uroczystość ZWIASTOWANIA Pańskiego jako Dzień Świętości  Życia. Każdy kto chce bronić życia nienarodzonego  może podjąć Duchową Adopcje  Dziecka Nienarodzonego. Należy dziś z ołtarza pobrać deklarację wypełnic ją i koniecznie złożyć  jutro   podczas Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 18.00  Zapraszamy do licznego  podjęcia tego  pięknego  dzieła.

Przyszła niedziela   będzie  też  niedzielą biblijną z publicznym czytaniem Pisma  św.

/ Bóg zapłać za przygotowanie naszego Kościoła  na odpust  za piękne kwiaty . Bóg  zapłać za oprawę muzyczną i śpiew chórowi i p. Organiście  . Bóg zapłać szczególny celebransowi ks.  Markowi  za wygłoszone kazanie sprawowaną Eucharystię .  Wszystkim Bóg  zapłać  /                            

      Polecamy dzisiaj Gazety Katolickie z ciekawymi artykułami.