Parafia Jastrzębie

Poniedziałek Wielkanocny 2. IV . 2018 r.

01.04.2018, Od wczoraj przeżywamy w Kościele szczególną radość , a źródłem jej jest zmartwychwstały Chrystus. . Jezus żyje- radośnie wołamy i ochotnie gromadzimy się by sprawować i przeżywać ofiarę Eucharystyczną - Mszę św. Chrystus jest z nami w naszej wspólnocie i chce być w naszych sercach . Łącząc się z Chrystusem modlitwą i ofiarami wesprzyjmy Katolickie Uczelnie tak w Lublinie jak i Krakowie i Tarnowie .

Dziś II dzień Świąt Zmartwychwstania P. Jezusa . Msze św. jak w każdą niedzielę Przeżywajmy i dzisiejszy dzień w duchu chrześcijańskiej kultury i radości . 

Dziś składka na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie  

Dziś też 13 rocznica  śmierci  św. Jana Pawła II  - modlimy się  do niego 

We wtorek  w  Ciężkowicach  młodzież  klas  trzecich  Gimnazjum  w liczbie 31  osób  przyjmie  Sakrament Bierzmowania dlatego  zgromadzą się  ze  świadkami  i rodzicami  przed  kościołem w Ciężkowicach   o  godz. 17.30 . Dziękujemy  młodzieży i ich rodzicom  za dar  z tej okazji  dla naszej parafii – 2  ornaty i 2  synodalne  stuły    

 

W ciągu tygodnia przeżywamy oktawę Zmartwychwstania P. Jezusa . Msze św. w tygodniu będą o 7.00 i 18.00    nowenną, a Kąśnej i  w Jastrzębi G. o 19.00.                      W tym czasie zamiast Anioł Pański odmawiamy „ Wesel się Królowo miła ”  

W sobotę o godz. 10.00 w Ciężkowicach będzie Spotkanie Parafialnych Zespołów Synodalnych Dekanatu Ciężkowice z Ks. dr Tomaszem Lelito  Prosimy członków naszego  Parafialnego Zespołu  Synodalnego  o konieczny  udział w tym spotkaniu.

 W sobote też dalszy ciąg Kursu przedmałżeńskiego po Mszy św  wieczornej o godz. 18.00   

W najbliższą niedzielę ,tzw. „b i a ł ą” - zakończenie oktawy zmartwychwstania P. Jezusa i Uroczystość Bożego Miłosierdzia . Dlatego w przyszłą niedzielę odpust w Kościele w Jastrzębi G. która ma tytuł -Miłosierdzia Bożego .

Uroczystą Msze św. odpustową z kazaniem odprawi Ks. mgr Marek  Migacz wikariusz z Ciężkowic   . Porządek nabożeństw w przyszłą niedzielę będzie zmieniony . Msze św. będą : w Kościele parafialnym o 7,00 ; 9,00 i 16,00 , w Kąśnej o 9,00 , oraz opustowa suma o 10. 30 w Jastrzębi G. Pamiętajmy o tym . Na odpust przygotowujemy się przez Nowennę do Miłosierdzia Boże w ciągu tygodnia przy Mszy św. wieczornej w Kościele parafialnym.  

 W niedziele przyszłą też  swoje święto przeżywa C a r i t a s Diecezji Tarnowskiej i rozpoczyna  się Tydzień  Miłosierdzia 

 Z okazji Święta Miłosierdzia Bożego  od soboty w południe aż do północy w niedzielę  na terytorium Polski można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum  

 W przyszłą niedzielę  też  składka do puszek  przeznaczona  na potrzeby  Caritas diecezjalnej  

Polecamy dzisiaj Gazety Katolickie z ciekawymi artykułami