Parafia Jastrzębie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 1. IV. 2018 r.

31.03.2018, Alleluja! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu wielką nowinę o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Śmierć i grzech zostały pokonane. W Eucharystii możemy rozpoznać Zmartwychwstałego Pana, który łamie dla nas chleb i Pisma nam wyjaśnia. Niech nasze serca napełni nadzieja i pokój. Przyjmijmy z wiarą radosną wieść o tryumfie życia nad siłami ciemności. Świętujmy z radością.

                Witamy  wszystkich  rodaków   przybyłych na  Święta   do naszych  rodzin  i wszystkim  całej  naszej parafii  życzymy   z  serca: dobrego  zdrowia  , a nade wszystko Bożego  błogosławieństwa  w codziennych  trudach i dobrych szczęśliwych Świąt  .  Dobroć niech króluje  w naszych  domach rodzinach i  sercach.   

 

Msze św. dzisiaj jak w każdą niedziele. Dzisiaj Mszą św. wieczorną kończymy Wielkie  Trzy Dni naszej wiary ,Triduum Paschalne ,które są  zakończeniem Wielkiego  Postu i rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną. Jutro drugi  dzień Świąt Wielkanocnych. Msze  św. jak w każdą  niedzielę.

   Jutro składka przeznaczona jest na K. U. L. oraz P. A  T . w Krakowie i Tarnowie  Zechciejmy  wesprzeć swoimi ofiarami  i modlitwami te wielkie Katolickie  Uczelnie.

 W  przyszłą  niedzielę zwaną  „ Białą” będzie odpust w Kościele   w  Jastrzębi  Górnej ku  Czci    Miłosierdzia  Bożego.  Msza  św.  odpustowa  będzie   o  10.30 ,  pozostałe będą  w Kościele parafialnym  o  7,00  ;  9,00  i  16,00  i  w  Kąśnej o 9,00. Już dziś   serdecznie wszystkich  na odpust  zapraszamy.

 

 Święta  Zmartwychwstania są okazją  do wyrażenia wdzięczności Bogu i ludziom.

 

Bóg  zapłać za ofiary na kwiaty i wszystkie inne  dary. Bóg zapłać za uporządkowanie  Kościoła  sprzątającym wraz z p.  Kościelnym .  Bóg  zapłać za pięknie ustrojony Kościół za  wykonaną dekoracje  paniom Justynie   i  Barbarze  .Za śpiew Męki  Pańskiej  - członkom Chóru  pod kierunkiem p. Organisty  i na Mszy św.       / także orkiestrze za granie   na procesji  Rezurekcyjnej/.  Bóg zapłać  Ochotniczej Straży Pożarnej za piękną  honorową  wartę  przy  Jezusowym   grobie .

Szczególne wyrazy  wdzięczności składamy  wam  Drodzy Parafianie   - za  adoracje , trwanie w tak wielkiej liczbie  przy  Jezusie i w ciemnicy  jak i przy grobie,   za tak  wspaniałe  śpiewy i modlitwy  - niech Bóg  nagrodzi  wszelkim  błogosławieństwem .

Bóg zapłać Ks. Katechecie za piękne przygotowanie liturgii  szafarzom Komunii  św. Dziękujemy   młodzieży za  adoracje  i  Drogę  Krzyżową służbie  liturgicznej lektorom ministrantom i wszystkim  niosącym obrazy różaniec  sztandary  poduszki za tak okazałą i piękna  procesję.                                                                                                                                    

 

Uszanujmy  dzisiejszy  dzień wielkiego  Święta 

Zmartwychwstania  Pańskiego

  Dalsze informacje  podamy jutro!!!!