Parafia Jastrzębie

V Niedziela Wielkiego Postu 18 .III. 2018r.

17.03.2018, Dziś tradycyjnie zasłania się wizerunki Chrystusa Ukrzyżowanego, aby ponownie odsłonić je w czasie Triduum Paschalnego. W ten sposób Kościół pragnie podkreślić znaczenie Ofiary krzyżowej Jezusa, dzięki której wszyscy otrzymaliśmy w darze zbawienie. Każda Eucharystia jest również Ofiarą krzyżową Chrystusa dokonaną sakramentalnie, w sposób bezkrwawy. Jest to ta sama Ofiara i jedyna Ofiara Chrystusa, która przynosi nam zbawienie i obdarza nas życiem wiecznym. Z błogosławionych owoców tej ofiary czerpią siłę wszystkie pokolenia . Jezus wszystkich chce do siebie przygarnąć trzeba nam tylko obumrzeć dla grzechu .Wielki Post jest okazją byśmy w Sakr. Pokuty umarli dla grzechu i odzyskali siły do dobrego życia. Módlmy się o dobrą Spowiedź św. w tym tygodniu dla wszystkich naszych parafian ,by wszyscy chętnie skorzystali także z rekolekcji , a nasze sprawy parafialne wesprzyjmy dziś naszą ofiarą na składce .

W  naszych  Kościołach od   dzisiaj  zasłonięte   krzyże- byśmy oczyma wiary i sercem mogli lepiej  poznać wartość  Chrystusowego  Krzyża .

Dzisiaj Gorzkie Żale w kościele parafialnym o 16.00  z kazaniem, a na dojazdach  po  Mszy św. o 9.00 –zaś o 14 .00 Misterium Męki  Pańskiej  serdecznie zapraszamy.   

 

W poniedziałek  uroczystość  św.  Józefa, Oblubieńca N.M.P. Zapraszamy na Msze św.       o godz. 17.00  Rodziców szczególnie  ojców     oraz  solenizantów, którym składamy najlepsze  życzenia .

         W środę     rozpoczynają  się   Rekolekcje parafialne i  szkolme   dla   dzieci ,ze Szkół  Podstawowych  i Gimnazjum. Dzieci więc zamiast do  Szkoły przyjdą  na rekolekcje . Rodzice nie   zatrzymujcie   dzieci  w  domu ale i sami  weźcie udział z młodszymi zwłaszcza  z przedszkolakami . Zapraszamy  Rodziców i starszych do  towarzyszenia   dzieciom  na rekolekcjach .

 Porządek rekolekcji: w Kościele parafialnym zgodnie  z programem Gimnazjum środa  czwartek  piątek spootkanie   o godz.9.00 i  Msza  św. Szkoła Podstawowa w te  same  dni  o godz.10.00 Msza  św. i później spotkanie

Dzieci  z Kąśnej Dolnej jak i  Jastrzębi  Górnej będą  przywieziona do  Kościoła parafialnego  na wspólne   rekolekcje . Autobus będzie  w Kąśnej o 8.40,a  w  Jastrzębi  G. o  8.50   później  będą odwiezione około godz. 10. 30.i tak będzie  w pozostałe  dni . 

                     Po południu  środa, czwartek, piątek Msze św. z Kazaniem rekolekcyjnym  w  Jastrzębi Górnej o godz. 16.00 w Kąśnej o 17.00 a w parafialnym kościele o 18.00 Nauka  stanowa  dla  rodziców  całej parafii w czwartek ,a dla młodzieży w piątek w kosciele parafialnym po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy

    Świąteczna  i rekolekcyjna  spowiedź  dla całej parafii   w  Sobotę    od  8,30 do 12,00  z małą  przerwą o 10.00 do 10.30. Po południu  od  14.00 do 17.00.z małą przerwą o 15.30 do 16.00  w tym  w  Jastrzębi Górnej spowiedź św.  będzie  od 14.30 do 15.15 , a w Kąśnej Dolnej od 17.15 do 18.00.   Skorzystajmy wszyscy Młodzież   też jak najliczniej  ze spowiedzi św. by pojednać się  z Bogiem na Święta  i zarazem wypełnić nakaz Kościoła o spowiedzi i Komunii św.  wielkanocnej - przynajmniej  raz w roku - nie odkładajmy tego obowiązku bo kiedy go później  spełnimy ?.      

 W sobotę  Msze św. będą o 15.15 w Jastrzębi górnej  w Kościele parafialnym o 17.00  ,a w Kąśnej o godz. 18.00 z kazaniem   

W tygodniu już spowiedzi świąteczne  we wtorek  w  Zborowicach , w  środę  w Gromniku    

 

 Można nabywać ostatnie już   Baranki   wielkanocne  i paschaliki dzisiaj jak i przy  spowiedzi , zaś u Pań z Caritasu palmy  w cenie    5  zł. .               

            Odwiedziny  chorych w naszej parafii będą w  Wielką  środę  28  marca - prosimy więc o zgłoszenia już   w tym tygodniu do niedzieli .

 

    W przyszłą niedzielę jako Palmową  uczcimy  uroczysty  wjazd P. Jezusa  do Jerozolimy i poświęcimy  palmy ,którymi w Wielkanoc  uświęcimy  nasze  pola.  Poświęcenie    palm  w przyszłą niedzielę o godz. 9,00 tak w Jastrzębi G. jak i  w  Kąśnej oraz w  Kościele  o godz. 7.00 i 10.30 . Przygotujmy palmy  pięknie ozdobione gdyż o godz. 10.30 gędzie  konkurs palm . 

 W niedziele palmowa  zakończenie  naszych rekolekcji . Ofiarą na
składkę okażmy wdzięczność  ks. Rekolekcjoniście 

Dzieci , które  pobrały skarbonki  swoje  piękne  dary  złożą w niedzielę  na ołtarzu  przy poświęceniu palm  .

 Składka na urządzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego będzie zbierana do puszek  po Mszy św.   dziś i w przyszłą niedzielę.

 

Uroczystość Zwiastowania  Pańskiego  w tym roku przeniesiona jest na 9 kwietnia

 

Niedziela Palmowa to także  spotkanie  młodych wTarnowie w kościele u Karoliny Kózka   

W przyszła  niedzielę  zmiana czasu  ale   nabożeństwa  w niedziele o tej samej porze.

Dyrekcja Publicznego Przedszkola w Jastrzębi informuje, że w dniach od 19 marca do 7 kwietnia 2018 roku jest rekrutacja dzieci do przedszkola. Zapisy dotyczą dzieci urodzonych w latach 2012 do 2015.Prosi się o przestrzeganie terminu odbioru i składania wniosków zgłoszeń dziecka do przedszkola.

 

            Przeżyjmy  nadchodzący tydzień jako czas    łaski  i  zbawienia   korzystając z rekolekcji i ze  Spowiedzi  św. oraz   z  nabożeństw  W. Postu.