Parafia Jastrzębie

II Niedziela Wielkiego Postu 25. II . 2018 r.

24.02.2018, Przemienienie Pana Jezusa wobec wybranych uczniów jest zapowiedzią Zmartwychwstania. Chrystus chciał przez to pokazać głębsze znaczenie swoich słów i cudów, ale przede wszystkim wskazał na ostateczny cel swojej misji i cel życia jego uczniów. Jest nim chwała niebieska. Kontynuujemy dziś też nasze przygotowanie do V Synodu diecezjalnego. Chcemy modlić się o jego owoce dla każdego z nas. Dzisiaj pragniemy także przy tej okazji zatrzymać się nad znaczeniem hasła i wspólnie rozważać co znaczy, że Kościół i nasze życie mając oraz bardziej kształtować się na wzór Chrystusa. Jak On przemienił się na Górze Tabor, tak i my możemy nieustanie zmieniać się dzięki Jego łasce. Dzień po dniu możemy stawać się do Niego podobni i w ten sposób dążyć do chwały niebieskiej.

 

 Dziś   zbiórka do puszek  na Ogólnopolski  Fundusz  Misyjny przeznaczony  na  pomoc. dla  narodów  „Ad Gentes” po Mszy  św.

Dziś Gorzkie  Żale  w Kościele parafialnym  z kazaniem  o  16.00 -- serdecznie zapraszamy  zaś  w Kąśnej i w  Jastrzębi  G. po  Mszy  św. o godz. 9. 00. Pamiętajmy ,że  w Polsce za pobożny udział  w  Gorzkich  Żalach można zyskać odpust  zupełny  pod  zwykłymi warunkami ( Komunia  św.  Modlitwa w intencjach  Ojca  św. )     

Bóg  zapłać  za  złożone ofiary przeznaczone  na sprawy parafii  wyniosły  3635  zl.

        

W tygodniu  też  pierwszy  czwartek piątek i sobota  miesiąca . skorzystajmy  ze spowiedzi  wcześniej  nie  dopiero  w  I piątek . Spowiedź będzie  na dojazdach przy nowennach,  a  w Kościele  parafialnym  czwartek   piątek  od  godz. 15.00  i przy  Mszach  św.

 

Są Baranki wielkanocne i paschaliki   jako dar dla potrzebujących -składając ofiarę  5  zł. można już je  nabywać . Wiemy  dobrze ,że  jest to pomoc    chorym  dzieciom.

 Zapraszamy  do wpisywania  się do naszej Parafialnej  Księgi Trzeźwości .  Są w naszej  parafii i  ojcowie i  matki  i  młodzież ,która  nie  pije  w Wielkim   Poście. Potwierdźmy to naszym   podpisem wspierając tych , którzy daru naszej trzeźwości potrzebują  .

 

 Przed nami     Rekolekcje  Szkolne i parafialne   od  21 do 25 marca    ,  Bierzmowanie    3 kwietnia, odpust ku czci  Miłosierdzia  Bożego   w  Jastrzębi  Górnej  8  kwietnia, a  pierwsza   Komunia  św.  27  maja.   

   Dzisiaj i w następne niedziele    w Domu  Parafialnym  o godz.  14.00 przygotowane  przez Grupę  Młodzieżową i  Ks. Katechetę Misterium  Męki  Pańskiej   -   Młodzież i Ks.  Katecheta  serdecznie  zapraszają.       

 

  Przypominamy   o przekazywaniu  1% swojego podatku na Caritas  naszej Diecezji 

 

Polecamy też dziś Gazety Katolickie z ciekawymi artykułami