V Niedziela zwykła . 4. II. 2018 r.

03.02.2018, Tak jak każdej niedzieli gromadzimy się i dziś w świątyni . Chrystus i dziś chce z nami się spotykać po to, aby - jak ukazuje nam to dzisiejsza Ewangelia - leczyć nasze dusze i ciała. On jest tym, który „leczy złamanych na duchu”. Tym, który chce w nasze życie wprowadzać pokój, radość i nadzieję, pomimo trudów, zmartwień i problemów. Bóg nigdy nie zostawia człowieka samemu sobie. I chociaż jest najświętszy to jednak nie odrzuca biednych, słabych i grzesznych ludzi . Jezus chce dzisiaj ująć nas za rękę jak teściową Szymona Piotra i podnieść nas z naszych słabości, byśmy uzdrowieni na duszy mogli dostrzec Boga w drugim człowieku i byśmy służyli Mu z miłością. Ufajmy Chrystusowi ,szukajmy Jego pomocy na dzisiejszej adoracji i bądźmy z Nim w łączności by dawać o Nim świadectwo całym naszym życiem.

Dziś pierwsza niedziela  miesiąca adoracyjna ze  zmiana  tajemnic różańcowych

W  tygodniu :

W poniedziałek  wspomnienie św.  Agaty  błogosławieństwo  chleba wody i soli we  wtorek  św.  Pawła  Miki i towarzyszy  męczenników  a  w sobotę  wspomnienie   św. Scholastyki dziewicy  . Też w najbliższą sobotę po Mszy  św. wieczornej  rozpoczęcie   Kursu Przedmałżeńskiego  Zapraszamy na I spotkanie młodzież  która ukończyła  17 rok  życia .

W niedziele     wspomnienie  Matki  Bożej  z Lourdes  i    Światowy  Dzień  Chorego   -modlimy się za wszystkich chorych, zwłaszcza  przebywających w szpitalu . W niedzielę      zapraszamy  do  naszego  Kościoła parafialnego na 15.30 chorych  starszych wiekiem  będzie najpierw błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem  na wzór  jak  w Lourdes,  a potem Msza  św .  z odezwą Ojca św  Franciszka

W  niedzielę przyszłą    składka  na  Wyższe Seminarium  Duchowne  w  Tarnowie. Wesprzyjmy ofiarami tę  ważną  uczelnię

Ponieważ  przed nami już  Wielki  Post  dlatego i   Czterdziestogodzinne nabożeństwo. Będzie  w  naszej parafii   w przyszłą niedzielę.   Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament i  przynajmniej przez pół godziny uczestniczy w   adoracji spełniając  też  warunki  zwykłe (stan łaski  Komunia św.  modlitwa  w intencjach wyznaczonych  przez Ojca  św. )

W przyszłą niedzielę więc  po każdej Mszy św. będzie adoracja dla wszystkich,  w kościele  parafialnym od  godz. 8.00do 10.30  dla matek i ojców, od godz. 11.30 dla dzieci, od 12.30 dla mieszkańcy  wzdłuż drogi i przy  Kościele  od godz. 13.30 dla róż różańcowych i dla   członków Caritas,, od  g.14.30 dla mieszkańców   Przybyłowa i  Zalesia a  od  g. 15.30 dla osób starszych

Zaś  w  kościołach pomocniczych  w  niedziele  po  Mszy  św. do  godz. 12.00  najpierw   wszyscy starsi potem   dzieci i  młodzież.

W ubiegła  niedzielę  odbyło  się  kolejne spotkanie  Rady  Parafialnej .  Po  Modlitwie  i Ewangelii rozważano   tematy związane z V synodem diecezji  . Wybrano przedstawiciela na dekanalne spotkanie p. Andrzeja  Burnusa. Wysłuchano też zgłoszonych informacji.

W  tygodniu  zapraszamy  na spotkanie we  wtorek  na Mszę  św.  w Jastrzębi  Górnej  klasę  VII z rodzicami  w środę  w  Kąśnej  na  Mszy św.  też  kl. VII z rodzicami  a w  sobotę na Mszę  św.  do kościoła  parafialnego kl. VII oraz II a i II b   Gimnazjum

Dzisiaj  można  złożyć podpis  pod petycją  do  p. Burmistrza  o  kompleks  sportowy  przy  szkołach tak w  Jastrzębi  Dolnej jak i  Górnej

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Wybierzmy więc   Caritas  .

Polecamy gazety religijne    Gościa Niedzielnego