IV Niedziela Adwentu 24.12.2017

21.12.2017, Przeżywając czwartą niedzielę Adwentu stoimy już niejako u progu świąt, tylko godziny dzielą nas wigilijnej wieczerzy i Bożego Narodzenia. Jesteśmy już blisko Jezusa jak Maryja i Józef i możemy odkryć w Nim Zbawiciela i doświadczyć Jego miłości . Bo Jego obecność pośród ludu trwa nadał ; jest w każdej Mszy św. i chce być w naszym sercu . Przeżywajmy więc jak najlepiej każdą Ofiarę Mszy św. i uczyńmy nasze serce na Święta najpiękniejszym mieszkaniem dla Jezusa - Bożego Syna - naszego Pana .

Dziś ostatnia  niedziela   Adwentu    i wigilia . Nie będzie  Mszy  św. o godz. 16.00

Katolika   obowiązuje w tym roku uczestnictwo we Mszy św. zarówno w niedzielę, jak i w I dzień świąt Bożego Narodzenia.   Zaś o wieczornej   porze  zgromadzimy się przy  wigilijnym   stole by  spożywać uroczystą   wieczerzę  .  Pamiętajmy  o religijnej oprawie : nakryjmy stół białym obrusem połóżmy sianko przygotujmy wolne  miejsce - znak miłości do każdego człowieka zadbajmy  o religijny  przebieg  wieczerzy .

Najpierw niech będzie  modlitwa Anioł  Pański , czytanie   E w a n g e l i i   o narodzeniu  P. Jezusa, a potem łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, spożywanie posiłku i śpiew kolęd.

Niech w wigilię  i  święta  rozśpiewają się nasze  domy i rodziny przy Choince .  Na wigilię  zaprośmy  samotne osoby   staruszków, aby i  oni  mieli  radość z narodzenia   Pana   Jezusa

W wigilię  o 24 ,00 czyli o  północy  w Kościele Parafialnym i tylko  w Kościele parafialnym   uroczysta  Msza  św. tzw. –P a s t e r k a –   -najbardziej  przybliżające nas do  betlejemskiej  nocy .  Weźmy liczny udział . Ofiarą na  Pasterce      wesprzyjmy   Funduszu Obrony Życia

Jutro      Uroczystość  Narodzenia  Pańskiego   Radość i miłość przepełnia    nasze serce i nastraja do modlitwy i uwielbienia Bożej  Dzieciny . Wpatrujmy się  w  żłóbek   Jezusa  - żłóbek  miłości i niech nasze serce przepełnią się  życzliwością , a w domach  naszych niech  będzie  religijny nastrój. Niech przy  choince rozbrzmiewają  kolędy .

Msze  św.    w  Kościele   parafialnym o 7,00 10,30 i 16,00  i w Kościołach pomocniczych  tak w Kąśnej jak i  w Jastrzębi o  godz. 9,00

We wtorek  drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i zarazem  Uroczystość  Św. Szczepana I  męczennika  .Zapraszamy do naszych świątyń . Msze św. będą jak  w  każdą  niedziele       We wtorek  też  na  każdej  Mszy św. poświęcenie  owsa , a składka  przeznaczona jest na   Uniwersytet  Papieski  w  Krakowie i Tarnowie   . Wesprzyjmy  te   Katolickie  Uczelnie  swoją ofiarą

W Uroczystość  św. Szczepana  w naszej parafii będzie  rozesłanie  Kolędników  Misyjnych .Prosimy grupy kolędnicze o przybycie w strojach do naszych  świątyń  w Kąśnej oraz w Jastrzębi G. na godz. 9.00  a w parafialnej    na godz. 10.30 Grupy  wyruszą do  naszych  domów  środę od  godz. 8.30

We  środę święto  św. Jana Apostoła i Ewangelisty  - poświęcenie  wina . W  czwartek  Św. Młodzianków  męczenników.

W  niedzielę    św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa – modlimy się  za  małżeństwa  przeżywające  rocznicę  swego  ślubu  w tym roku o ich     zdrowie ,   pomyślność  wszelką  i życzymy im w dalszym życiu obfitych   łask i Bożego  błogosławieństwa   .

W  niedzielę    też św. Sylwestra  zakończenie Roku 2017  dlatego na każdej Mszy  św.    odśpiewamy   przebłagalne   suplikacje i dziękczynne Te Deum .Nie  kończmy roku  w hulankach i pijaństwie  ale  w  religijnej  zadumie  dziękując  Bogu za szczególne w tym roku łaski i wszelkie  błogosławieństwo.

Bóg  zapłać  za  ofiary  złożone  w    niedziele  na sprawy parafii   wyniosły  3790  zł

Ks.  Katecheta i  młodzież zapraszają  na  Jasełka tak w św. Szczepana  jak i  w przyszłą niedzielę o  godz. 14.00 w domu  katechetycznym przy  plebanii

W środę z  Ks.  Katecheta  rozpocznie  wizytę duszpasterską   zwana kolędą.  . Będzie ona miała charakter   duszpasterski z modlitwą, błogosławieństwem kapłana .Niech w tym szczególnym obrzędzie uczestniczą wszyscy członkowie rodziny. Niech na stole będzie krzyż, woda święcona , kropidło  i  Pismo  św.

Kolęda będzie :

W środę   od godz.8.30 Łazy i Podoliny   od państwa  Łądkiewicz do państwa  Maciaszek i od pani  Jurkiewicz  do  państwa Zofii Stanisława   Haraf

Czwartek   od godz. 8.30 Koniec Wsi  i  Borys -od państwa Zbigniewa Padoł,   Szczepanik  do pani  Sokół

Piątek  od  godz.  8.30  Budzyń  od  pana  Konwent do p. Stanisława  Haraf i  od  p. Andrzeja  Kras  do  państwa  Piątek                                                                                                                        Sobota   od godz.  8.30     Zalesie  od państwa Robaka  Kwaśny  do państwa  Oślizło

Serdeczne  Bóg  zapłać za  ustrojenie  naszych Kościołów . Bóg zapłać    za wykonanie  pięknego  żłóbka      Bóg  zapłać  wykonawcom     szopek  w kościołach pomocniczych  . Bóg  zapłać  za  wszelkie prace przy upiększeniu naszych     Kościołów  na Święta   .

Cieszymy  się  wszystkimi  R o d a k a m i   przybyłymi na  Święta i życzymy wszystkim przybyłym Rodakom i nam tu zebranym - całej Parafii obfitych  łask Bożych i miłych   ŚWIĄT.

NIECH   NARODZONY    BOŻY   SYN

-  swą  rączką    błogosławi -

trudom  naszego  życia i napełni nas dobrocią i radością .  Wesołych , dobrych , Bożych  Świąt i błogosławieństwa Pana Jezusa  na każdy  dzień.

Jest  do  nabycia  Gość  Niedzielny po 8 zł