Parafia Jastrzębie

III Niedziela Adwentu 17. XII . 2017 r.

16.12.2017, Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, która nazywana jest niedzielą radości.Najważniejszym powodem tej radości jest bliskość Pana. Aby nasze spotkanie z Panem było radosne trzeba nam odrzucić zło i grzech. Uczyńmy to w świątecznej spowiedzi i módlmy się , by radość zagościła w naszych sercach i naszych domach . A ofiarami wesprzyjmy nasze parafialne sprawy .

Trwa  nowenna do Dzieciątka Jezus przy Mszy  św. wieczornej . Bóg  zapłać  za  ofiary  na sprawy parafii. Bóg zapłać panom Wolskiemu ,Ośliźle ,Wszołkowi za przygotowane choinki      

   Dziś  w naszej parafii     d z i e  ń   C h o r y c h   Od  13.00 będzie okazja do spowiedzi, a o 14.00 Msza  św. i udzielenie  wspólnie  Sakr. Namaszczenia  Chorych tym którzy będą po spowiedzi. Prosimy  rodziny i panie  Caritas  o pomoc i o zaopiekowanie  się chorymi   w  Kościele .  

 W środę    odwiedziny  chorych w domach od godz.  8.30  

 

W  czwartek  w naszej  parafii świąteczna   s p o w i e d ź   - od godz.   8.30 do 12 .00  w  Kościele parafialnym  z przerwą o  10. 00  oraz  od  godz. 14.00 do 16.30 z przerwa o  15.30 .   W Jastrzębi  Górnej od  14.30 do 15.30, a w Kąśnej   będzie  spowiedź od  godz. 16.15 do 17.00 we wtorek   w Zborowicach ,  w piątek    w  Bruśniku,   a w sobotę    Ciężkowicach  .     

           Skorzystajmy  c h ę t n i e  ze spowiedzi świątecznej ,by  czystym sercem  -łamiąc się opłatkiem  przy wigilijnym stole - składać  sobie   życzenia .

           Do soboty   roraty o godz. 16.00 i w sobotę  zakończenie Na    zakończenie    Rorat -. zapraszamy  dzieci  do świecenie lampionów i z  planszami  . a  niedziele  ostatnią  Adwentu  wigilia   . W niedziele  Msze św. będą tylko o 7.00 i  10. 30 w kościele parafialnym oraz na dojazdach o  godz. 9.00. Nie będzie  Mszy  św.  wieczorem o 16.00                                        

           Zaś o wieczornej   porze  zgromadzimy się przy  wigilijnym   stole by  spożywać uroczystą   wieczerzę  .  Pamiętajmy  o religijnej oprawie : nakryjmy stół białym obrusem połóżmy sianko przygotujmy wolne  miejsce - znak miłości do każdego człowieka zadbajmy  o religijny  przebieg  wieczerzy .

Najpierw niech będzie  modlitwa Anioł  Pański , czytanie   E w a n g e l i i   o narodzeniu  P. Jezusa, a potem łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, spożywanie posiłku i śpiew kolęd.

Niech w wigilię  i  święta  rozśpiewają się nasze  domy i rodziny przy Choince .  Na wigilię  zaprośmy  samotne osoby   staruszków, aby i  oni  mieli  radość z narodzenia   Pana   Jezusa               

  W  wigilię  tradycyjnie   dobrze jest  zachować  abstynencje  czyli   powstrzymanie się od  pokarmów mięsnych,  a nawet  i post  ścisły przenosząc główny  posiłek na  wieczór .   

        W wigilię  o 24 ,00 czyli o  północy  w Kościele Parafialnym i tylko  w Kościele parafialnym   uroczysta  Msza  św. tzw. –P a s t e r k a –   -najbardziej  przybliżające nas do  betlejemskiej  nocy .  Weźmy liczny udział .  Pamiętajmy o  Mszy  św. w przyszłą  niedziele  bo  pasterka jej  nie  zastąpi bo to Msza z Bożego  Narodzenia.

Biskup Ordynariusz     zwraca się  z prośbą o wsparcie  Funduszu Obrony Życia ofiarą na  P a s t e r c e       

 Jak wiemy światło betlejemskie dotarło do Polski i naszej diecezji.  W niedzielę  będzie  w naszej parafii i po Mszy św. można  je  zabierać do naszych  domów , przynieśmy lampki by je zabrać do rodziny i zapalić od światła   betlejemskiego nasze  świece  „Caritas”.

Niech  nadchodzące  dni  pomogą  nam  jak  najlepiej

przygotować się  na Święta Narodzenia  S Y N A   B O Ż E GO .