Parafia Jastrzębie

II Niedziela Adwentu 10.XII . 2017 r.

13.12.2017, Każdy z nas pragnie szczęścia - na różne sposoby je rozumie, do niego dąży. Ale prawdziwe szczęście jest Bożym darem - „Pan sam obdarzy szczęściem" - i jest owocem nawrócenia i pokoju serca. Prośmy podczas dzisiejszej Eucharystii o dar nawrócenia naszych serc i umysłów, byśmy mogli doświadczać prawdziwego, głębokiego szczęścia. A Łaska płynąca z ofiary Mszy Świętej niech będzie dla nas umocnieniem w czynieniu uczynków miłości, które otwierają nam drogę do nieba. Módlmy się także za Kościół na Wschodzie ,aby mógł rozwijać się w pełnej wolności i wesprzyjmy go ofiarą do puszek.

W  tygodniu

.            W  środę  dzień  modlitw  za ofiary stanu  wojennego kolejna rocznica dramatycznych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. Ojciec Święty Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami zapalał kiedyś w oknie  Watykanu  świecę   Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy 13 grudnia br. o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego.   

 W sobotę    rozpoczęcie   Nowenny do Dzieciątka  Jezus - będzie  wraz  z Roratami  o 16.00 -  zapraszamy   wszystkich i dzieci i starszych prosimy też i o udział  w  Godzinkach przed  każdą  Mszą  św.  

 

   W przyszłym  tygodniu odwiedziny  chorych  -   prosimy o zgłoszenia  najpóźniej  do niedzieli do 17  grudnia   .     

 

 W przyszłą  niedzielę  trzecią miesiąca zapraszamy  na Mszę  św. o godz. 10.30  wszystkie dzieci , a składka przeznaczona na sprawy parafii.

    

             W tygodniu  już  spowiedzi świąteczne : w sobotę  w  Gromniku, a w przyszłym tygodniu po  niedzieli  we  wtorek  19 XII  w Zborowicach w naszej  parafii świąteczna  s p o w i e d ź   w czwartek ,w piątek Bruśniku ,  a w sobotę   w  Ciężkowicach.     

   W piatek  w Cięzkowicach  o godz. 17.00  spotkanie  z relikwiami  błogosławionej Karoliny  Kózka . Zapraszamy  młodzież  do  wzięcia udziału   

 

 W przyszłą  niedzielę   w naszej parafii     d z i e  ń   C h o r y c h   Od  13.00 będzie okazja do spowiedzi, a o 14.00 Msza  św. i udzielenie  wspólnie  Sakr. Namaszczenia  Chorych  tym,   którzy będą po spowiedzi .  Prosimy aby Rodziny przywiozły do Kościoła  ludzi starszych także tych  których odwiedzamy przed  świętami  na tyle silnych ,by mogli być w  kościele , także  wszystkich po 70 latach     Prosimy  Rodziny i panie  z Caritas  o pomoc i   o zaopiekowanie  się chorymi   w  Kościele .     

   

Mamy jeszcze   świece , zechciejmy nabywać , by na naszym  stole  wigilijnym była świeca „ Caritas ”  znak  miłości  do  dzieci  i Chrystusa

 

         Polecamy- Gościa Niedzielnego