Parafia Jastrzębie

XXXIV Niedziela Zwykła 26. XI . 2017 r. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

25.11.2017, Przeżywamy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to znak, ze kończy się kolejny rok liturgiczny, w którym przeżywaliśmy tajemnice naszego zbawienia i zabiegaliśmy o naszą świętość. Jezus chce królować w naszym życiu, aby nam pokazywać najlepszą drogę do królestwa niebieskiego. Tej drodze będziemy także przyglądać się podczas synodu diecezjalnego. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, tak i dziś trwamy w modlitwie o dobre przygotowanie tego wydarzenia i trwałe owoce dla naszego życia wiarą. Dzisiaj też uznajmy Chrystusa królem naszego życia naszych serc. Kto szczerze i świadomie powtarza w modlitwie „Ojcze nasz” słowa: „Przyjdź królestwo Twoje”, ten dokonuje intronizacji, godzi się na panowanie Boga w swoim życiu, chce naśladować królewski styl Chrystusa.

         Dzisiaj  w  Uroczystość  Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata ponawiamy Jubileuszowy Aktu przyjęcia  Jezusa  Chrystusa  za Króla i  Pana , a  za odmówienie przed  Najśw.  Sakramentem    Litanii do  Serca   Bożego i Aktu Poświęcenia się  Sercu Bożemu zyskujemy odpust  zupełny .                                                                                                                     Gratulujemy  chłopcom dołączonym  dziś do  grona  Ministrantów  naszej parafii.        Dziękuję  Ks. Katechecie  za  piękne ich przygotowanie.    

            W  niedzielę  przyszłą  ROZPOCZYNA  SIĘ  ADWENT  i  zarazem  Nowy   Rok  Kościelny - liturgiczny. Odśpiewaniem  Hymnu  do  Ducha  św. wejdziemy  w Jego  dni.   Wprawdzie  czasem pokuty w odnowionej  wersji Przykazań Kościelnych  jest czas  Wielkiego Postu i każdy piątek roku  to jednak   w sobotę tradycyjnie zakończmy  wszelkie imprezy Andrzejkowe.                                                                                                                  W tygodni  jeszcze do  czwartku   trwamy w modlitwie za zmarłych i  różaniec za zmarłych  z wypominkami o 16,00 w Kościele parafialnym  oraz Msza św.  wieczorna .

Bóg  zapłać  za ofiary ubiegłej niedzieli na potrzeby  parafii  -  wyniosły  3.850  zł        

We wtorek ósma  rocznica święceń  Biskupich  Ks.  Biskupa Ordynariusza dra Andrzeja  Jeża . Niech Bóg  wspomaga Go swoimi   łaskami i  zachowa  dla naszej  Diecezji w  najdłuższe  lata .                                                                                                                                                   W  czwartek  wspomnienie    św. Andrzej  Apostoł - odpust  w  Ciężkowicach  Odpustowa  suma  o   17.00 . Ks. Dziekan  serdecznie  zaprasza.                                                                                                  

                 Nadto  w  tygodniu I  czwartek  i  piątek    miesiąca. Spowiedź we wtorek i  środę  w Jastrzębi i Kąśnej na nowennach , a w Kościele  parafialnym  możliwość spowiedzi   w czwartek i piątek od 15.00 .W  I piątek  nasza wieczorna adoracja  do  19.00 . najpierw  po Mszy św. dzieci i młodzież Gimnazjalna ,a później  od   18.00 Ojcowie i Matki do 19.00 -  serdecznie  zapraszamy.                                                                                                                         

             W I piątek nie będzie w Jastrzębi G. Mszy św. ani  nabożeństwa, a  w Kąśnej  o 17,00 Msza  św. i Komunia św.,    Niedziela  jest  pierwszą  miesiąca  - adoracyjna  ze  zmianą  tajemnic  różańcowych W tym tygodniu  sobotę  jak  w ubiegłym roku wyruszą  ministranci i dziewczęta z DSM i rozniosą  opłatki . . Opłatki  będą poświęcone  a ministranci roznoszący je złożą  życzenia i przyjmą ofiarę ,którą wpisujemy na listę i potwierdzimy   własnym podpisem .Trzeba  by te ofiary z opłatków  wystarczyły  na wynagrodzenie  pana Organisty więc by były 30  zł  od rodziny .  Ofiara    potrzebna jest na wynagrodzenie p. Organisty  i nawet kto by nabył opłatki  w inny  sposób  to ofiarę i tak  powinien  złożyć bo pan organista służy  wszystkim .

Dziś też  polecamy wszystkim  Gościa Niedzielnego