Parafia Jastrzębie

XXXIII Niedziela Zwykła 19 .XI . 2017 r.

18.11.2017, Liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas w sposób szczególny do odpowiedniego pomnażania swoich talentów, jakie każdy z nas otrzymał od Boga. Nie można ich zakopywać, ale powinny one służyć zarówno nam samym, jak i wspólnocie Kościoła, do której należymy. Niech zatem udział w tej Mszy św. pozwoli nam jeszcze lepiej dostrzec w nas to, co może służyć innym, i otworzy nasze serca na ich potrzeby. Przyjdźmy więc z pomocą naszej parafii ofiarą na składkę, a solidaryzując się też dziś z prześladowanymi za wiarę ofiarą do puszek.

Dzisiaj   I Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a składka przeznaczona na cele parafialne i pomoc prześladowanym      .

 

          W  przyszłą niedzielę    ostatnią roku liturgicznego 26 listopada   Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w tym dniu  nastąpi odnowienie Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.   

 W tygodniu  :

W poniedziałek wspomnienie św.  Rafała Kalinowskiego kapłana , we wtorek wspomnienie ofiarowania  Najśw. Maryi  Panny, w środę   św. Cecylii dziewicy i  męczennicy  patronki  śpiewu  kościelnego    

W piątek  wspomnienie św. męczenników  Andrzeja  Dung –Lac kapłana i  współbraci a w sobotę  św. Katarzyny Aleksandryjskiej i w niedziele odpust  w Turzy  ku Jej  czci.     

.

W niedziele przyszłą    Uroczystość  Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata  po  Mszy św. przed  Najśw.  Sakramentem  za odmówienie Litanii do Serca   Bożego  i Aktu Poświęcenia się  Sercu  Bożemu zyskujemy odpust  zupełny pod  zwykłymi  warunkami

 Jest  to  też  święto patronalne  dla Akcji  Katolickiej i ministrantów dlatego będą aspiranci i  w naszej parafii  zaliczeni  do ich  grona   

 

W tygodniu trwamy w modlitwie za zmarłych bowiem różaniec za zmarłych w Kościele  parafialnym z wypominkami o 16.00 i Msza św.  wieczorna .Zechciejmy  brać udział .  

 Msze św. na wyjazdach w Jastrzębi G. we wtorek  jak i  Kąśnej w środę  o 17.00                      

 

Polecamy  Gościa Niedzielnego z kalendarzem na  2018r..