Parafia Jastrzębie

XXVII Niedziela Zwykła 8 .X . 2017 r.

07.10.2017, W kolejną niedzielę maryjnego miesiąca października gromadzimy się na Mszy św. ,aby całym sercem włączyć się w obchodzony dziś w naszym kraju XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” i ofiarą do puszek wesprzeć wielkie dzieło żywego pomnika - stypendia dla młodzieży . Apostolska postawa św. Jana Pawła II oraz , że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości we współczesnym świecie najlepiej realizuje się przez bycie miłosiernym . Udział we Mszy św. powinien nam pomóc w pięknym i radosnym przeżywaniu tego dnia jak i dzisiejszej liturgii oraz w wypraszaniu potrzebnych łask.

Dzisiaj  przeżywamy  już siedemnasty Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!    Ofiarami składanymi do puszek wspieramy  dzieło, które od lat nazywane jest żywym pomnikiem Jana Pawła II. Jest nim fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad 2500 stypendystów z całej Polski, w tym z diecezji tarnowskiej  i naszej parafii .

 Po  Mszy  św. o godz. 10.30 ,   przejdziemy pod pomnik Jana Pawła II gdzie  odmówimy  Litanię  do  Jana Pawła II i odśpiewamy  „Barkę”   Serdecznie  wszystkich zapraszamy.   

W poniedziałek wspomnienie błog. Wincentego  Kadłubka biskupa   

         W piątek    zakończenie   w tym roku  nabożeństw  Fatimskich w naszej  parafii .     Więc o godz. 17.00 będzie Msza św. później Różaniec z procesją do  figury  Fatimskiej przy  kościele. Po powrocie  apel Jasnogórski   -  zapraszamy.   Bóg  zapłać wszystkim  za udział    modlitwach   za tak piękne   uczczenie  Matki  Bożej  Fatimskiej  procesjami  ze światłem w  czasie od maja do października .   

W piątek    też wspomnienie bł. Honorata  Koźmińskiego  ;.w sobotę     św. Małgorzaty  Marii  Alacoque ,której Jezus objawił tajemnice Najśw. swego Serca oraz  Dzień  Edukacji - modlimy się za nauczycieli i wychowawców. W niedzielę św.Teresy od Jezusa  dziewicy i dok Kościoła.                 

     W  Niedzielę przyszłą na godz. 10,30 zapraszamy wszystkie dzieci . To także  trzecia niedziela  miesiąca - ofiarami naszymi przychodzimy z pomocą w pracach  naszej parafii .   

Trwa  piękne   i ważne  nabożeństwo różańcowe  .  W niedzielę  o 16,00   , a   w  tygodniu jak  dotychczas   w Kościele  parafialnym o 17.00 ,  w Jastrzębi G. o 17.00 a Kąśnej  o 17.45 ze Mszą św. Zapraszamy  wszystkich i  starszych ,  dzieci i młodzież  

  Jeszcze dzisiaj  można zgłaszać kandydatów  do  Rady Parafialnej bo  w  przyszłą  niedziele  będą wybory . Dziś też  podpisujemy jeszcze listę  pod  zmianą ustawy o  zabijaniu  nienarodzonych  dzieci … 

Zbliża się Uroczystość Wszystkich   Świętych -zechciejmy więc porządkować Cmentarze.    Serdeczne Bóg zapłać  za  pomoc w trosce o piękno naszych cmentarzy,  dalej bardzo prosimy by to co przynosimy na groby  zabierać, nie  zasłaniajmy pięknych  nagrobków  różnymi   kwiatami .        

Teren poza cmentarzem poza  ogrodzeniem    jest prywatny i nie wolno  tam wyrzucać  żadnych pozostałości z cmentarza  . Prosimy też oto i  firmy  wykonujące prace .  

 

Polecamy  Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły