Parafia Jastrzębie

XXIV Niedziela Zwykła 17 .IX . 2017r.

16.09.2017, Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu .Tyle obrazów i słów dociera do nas codziennie za pośrednictwem tych mediów . Czy potrafimy odnaleźć Prawdę i Dobro? Kogo w życiu słuchamy ? Jezus zaprasza nas dzisiaj do słuchania Jego słów prawdy, bo Jego Słowo ma moc przemieniania i przebaczania . Prośmy Jezusa ,by pomagał nam w uczeniu się odpowiedzialności za wszystkie słowa czytane , słuchane i wypowiadane . Ofiarami zaś wesprzyjmy sprawy parafii .

               Przeżywając   w  dzisiejszą  niedzielę Światowy Dzień   Środków   Społecznego

Przekazu . Pomyślmy  jak  korzystamy  z  religijnych  gazet, filmów oraz telewizji   Trwam  i  o naszych Katolickich  Radiach  RDN   Małopolska  czy  Maryja .

 

   Dzisiaj  wielkie  uroczystości w  Limanowej ku czci  Matki  Bożej  Bolesnej    

        Dzisiaj     na   Jasnej Górze     modli się u  Matki Bożej świat  pracy a w przyszłą  niedziele      pielgrzymka Rodzin  i Małżeństw – wyjazd  indywidualny . Centralnym punktem pielgrzymowania będzie Msza Święta sprawowana na jasnogórskich wałach o godz. 11.00. W czasie tej Eucharystii małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz nastąpi  zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski. 

 

Dzisiaj    ofiarami  wspieramy  parafialne sprawy .  Bóg  zapłać  za  złożone  ofiary   .

 

Bóg  zapłać  rodzicom , dzieciom, młodzieży,  nauczycielom  za wzięcie udziału  w tygodniu  modlitw o dobre wychowanie  jak  również w  fatimskiej  procesji   

                              W  tygodniu :

W poniedziałek   wspomnienie  św. Stanisława Kostki

W środę   wspomnienie Świętych męczenników: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

W czwartek     wspomnienie   Św.  Mateusza Apostoła i Ewangelisty  .

W sobotę    wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana

  

         W Niedzielę przyszłą jest też pielgrzymka do  Szczepanowa  wynagradzająca  za grzechy pijaństwa bowiem w naszej diecezji jest to Diecezjalny  dniem modlitw o trzeźwość -  łączmy  się  z tą intencją -wyjazd  też indywidualny  =-zaproszenie Ks. Biskupa – odczytać

Dzisiaj    spotkanie  Rady  Parafialnej    zapraszamy  po  Mszy  św.  wieczornej

           

Polecamy  nasze  gazety  religijne    Gościa Niedzielnego

z ciekawymi artykułami  . Są do  nabycia Kalendarze

Rolników po 25 zł i z wieńcami po 5 zł

                 Ogłoszenie

Od przyszłej niedzieli będzie zbieranie podpisów pod zmianę ustawy o zabijaniu dzieci nienarodzonych podejrzanych o chorobę lub upośledzenie.

Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia Potrzebny j est numer PE SEL.

Będą więc ustawienie stoliki przy wejściu do kościoła karty do podpisywania i długopisy. Podpisujemy się przed i po Mszy święty pamiętamy o numerze PESEL i pełnej nazwie miejscowości - kod pocztowy nie jest konieczny, nie ma różnicy, czy jest podany adres stały, tymczasowy, czy zagraniczny

Prosimy o poważne potraktowanie tej sprawy