XIX Niedziela Zwykła 13. VIII. 2017 r.

12.08.2017, Kto się w opiekę odda Panu swemu, a całym sercem szczerze ufa Jemu, śmiele rzec może: «Mam obrońcę Boga! Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga!»" - śpiewając ten psalm ufności, złożyliśmy całe nasze życie - nas samych, nasze rodziny i bliskich, nasze radości i troski - w ręce dobrego Boga. Niech przeżywana przez nas Eucharystia będzie doświadczeniem mocy Boga, którą chce nas dziś obdarzyć. Zaczerpnij jej dla samych siebie, ale także dla innych, aby po wyjściu świątyni dzielić się nią z potrzebującymi wsparcia i pomocy.

1. Druga niedziela miesiąca sierpnia – praktykowania abstynencji i modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach.  Otoczmy modlitwą tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium. W tych intencjach będziemy się modlili w czasie Nabożeństwa fatimskiego, na które serdecznie zapraszamy - dzisiaj o godz. 16.00.

2. Od 12 - 15 sierpnia trwa odpust w Sanktuarium Matki Bożej Bruśnickiej. Program  odpustu wywieszony jest w gablocie.

3. W poniedziałek WSP. Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

4. We wtorek  15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe dlatego Msze św. będą według porządku niedzielnego. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione.  W tym dniu pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

5.   W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej w kościele parafialnym a o 19.00 w Kąśnej.

6.   W czwartek o  godz. 18.00 Nowenna do Przemienienia Pańskiego.

7.  Zachęcamy do nabycia u ministrantów Gościa Niedzielnego.

Dziś składka przeznaczona jest   na Uniwersytet  Papieski  w Krakowie i Tarnowie

Dziś też     13 sierpnia  będziemy przeżywać   nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.00

W czwartek    św.  Jacka  patrona naszego  ks.  Katechety już  dziś  życzymy Mu  obfitych Bożych łask w  pięknej  pracy w naszej  parafii i polecamy  Go  serdecznej modlitwie i opiece  świętego  patrona

W  niedziele przyszła  jako trzecią  miesiąca składka na  potrzeby  naszej parafii.    Bóg  zapłać   za zrozumienie  i ofiary

P o d z i ę k o w a n i e !!!

Już  wróciłem i  serdecznie  dziękuję  wszystkim  za pamięć, modlitwy, Msze św. dobre  słowa,   odwiedziny.   Szczególne wyrazy wdzięczności  składam Ks. Katechecie Ks.  mgr Jackowi za  tak wiele  serdeczności , wsparcia, modlitwy ,odwiedziny i tyle pracy  przy uroczystościach oraz Ojcu  Markowi ,który mimo  urlopu dzielnie  pomagał  Ks.  Katechecie.

Wszystkim serdeczne  Bóg  zapłać !!!

Niech wyrazem mojej  wdzięczności  będzie  Msza św.  w przyszłą niedziele o  godzinie  10.30