XVII Niedziela Zwykła 30. VII . 2017r.

29.07.2017, Modlitwa jest czymś, co nieustannie towarzyszy naszemu życiu. Czasem jesteśmy z niej zadowoleni, a czasem mamy wyrzuty, że nie jest taką jaką być powinna lub że poświęcamy dla niej zbyt mało czasu. Przykładem prostej i pokornej modlitwy są słowa króla Salomona, które usłyszymy w pierwszym czytaniu. Została ona wysłuchana przez Boga i spełniona. Przeżywając drugą niedzielę synodalną pragniemy dzisiaj modlić się o dobre owoce V Synody dla naszej diecezji, czyli także dla naszej parafii i dla każdego z nas wierzących i niewierzących. Biskup prosił nas o modlitwę w intencji V Synodu, dlatego chcemy także przypomnieć sobie znaczenie naszej wspólnej i osobistej modlitwy dla ważnych wydarzeń kościelnych, aby bardziej świadomie podjąć modlitwę za dzieło synodalne. Zabierzmy więc P. Jezusa w naszą codzienność i podejmijmy też wezwanie Biskupów do trzeźwości w nowym miesiącu ,by jak najlepiej przeżywać trudy i zadania , które nas czekają.

Przeżywamy  I  rocznicę  Światowymi  Dniami Młodzieży , wspomnijmy więc  te  wielkie  wydarzenia  i cieszmy  się  ,że  mogliśmy  je  przeżywać   .

Dzisiaj    też  rozpoczyna się  tygodniowy  odpust  w Nowym  Sączu ku czci Przemienienia  Pańskiego. Program na afiszu . Ks. Prałat i  dziekan  ks. dr  Jerzy serdecznie   zaprasza    do swojej Parafii.

Od wtorku    nowy  miesiąc  sierpień  miesiąc  trzeźwości  stąd  apel Episkopatu Polski . Byśmy   uczynili  wszystko  przez modlitwę , przykład  życia  i oddziaływanie apostolskie by cały sierpień  był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie i  w naszej  parafii .

We wtorek    pamiętna 73 rocznica Powstania  Warszawskiego dla oswobodzenia  naszej Ojczyzny  i wspomnienie       św.  Alfonsa   Marii Liguoriego  Bp. i dok  Kościoła  założyciela Zgromadzenia Ojców Redemptorystów .

W środę   - 2  sierpnia  zyskujemy odpust zwany  „odpustem  Porcjunkuli”.

Warunki odpustu to:  nabożnie nawiedzić Kościół i odmówić w nim:  Ojcze  nasz , Wierzę w Boga  oraz  przyjąć  Komunię św. . i pomodlić  się w intencjach  Ojca św. oraz  wyzbyć  się  przywiązania   do grzechu nawet lekkiego.

W piątek    wspomnienie  św.  Jan Marii Vianneya  kapłana ,   w sobotę   wspomnienie rocznicy  poświęcania  rzymskiej  Bazyliki Najśw. M. P./ Matki B. Śnieżnej /

W niedziele   Święto Przemienieni  Pańskiego , które uczcimy  odpustem… Odpustową sumę odprawi i wygłosi  kazanie  proboszcz  z Rzepiennika Strzyżewskiego  ks. mgr  Stanisław  Kołodziej

W przyszłą niedzielę Msze  św. .będą    w Kościele  parafialnym o  7.00 :  9.00   ; 11.00      suma odpustowa   i  o 16.00, oraz  Kąśnej  o godz. 9.00    nie będzie Mszy  św.    w  Jastrzębi  Górnej   Zapraszamy wszystkich  do  parafialnej  świątyni ,   by wszyscy  mogli  zyskać odpust .    Zapraszamy wiec  na odpustowa sumę  też     wszystkich Rodaków .   .

Również  w patronalne święto naszej parafii można zyskać odpust zupełny  trzeba  nawiedzić -  wejść do Kościoła  i odmówić  w nim Ojcze nasz i  Wierzę  w  Boga  oraz  przyjąć  Komunię   św. , pomodlić  się w intencjach  wskazanych przez  Ojca  św. i  wyzbyć się  wszelkiego  zła nawet  najmniejszego  grzechu .

Zadbajmy na odpust  o piękną oprawę  . Prosimy o  niesienie sztandarów , różańca obrazów  , dzieci o  sypanie  kwiatów, by było jak najwięcej  dzieci  zwłaszcza dziewczynek do sypania  kwiatków ;prosimy też  I Komunijne dzieci o przyjście w komunijnych  strojach   i to  wszystkie z całej parafii  na  sumę o 11.00 i włączenie się w uroczystość odpustową . Drodzy Rodzice  postarajcie  by dzieci  I Komunijne  były na sumie i na procesji  W czasie  odpustu  zachowajmy się   godnie   a  zwłaszcza   w czasie Mszy  św. nie handlujmy    -   uszanujmy procesję  .  Pamiętajmy  o duchowym przygotowaniu się    do odpustu  o spowiedzi i Komunii św.

Przeżyjmy odpust jako zjednoczenie  z Chrystusem , Okazja do spowiedzi  będzie tak w tygodniu  jak i  w sobotę   od  godz. 17.00

Nadto  w tygodniu  I Czwartek ,Piątek Sobota  miesiąca  sierpnia . Spowiedź będzie  w czwartek , piątek i w sobotę   w Kościele parafialnym  od 17.00 oraz przy nabożeństwie nowennowym we wtorek i środę  w Jastrzębi G. i Kąśnej .

Bardzo serdecznie zapraszamy  wszystkich   do   spowiedzi, a szczególnie dzieci  .

W I Piątek  Msza  św.  w Jastrzębi G. o 17.00 , a w Kąśnej o 19,00. W I Piątek jak zwykle nasza   adoracja  do  20.00 najpierw po Mszy św.   dzieci i młodzież   a później Ojcowie i matki,  Mimo wakacji  tym bardziej  pamiętajmy o tej   wyjątkowej adoracji.

W sobotę  nabożeństwo  do  Niepokalanego Serca Maryi o 17.30  a później Msza  św.

Niedziela przyszła jest też pierwszą  miesiąca ze zmianą tajemnic różańcowych .

Na pielgrzymkę pieszą z  Tarnowa  do  Częstochowy   dalsze  zapisy    już  tylko  w  Tuchowie i  w Ciężkowicach.

Bóg  zapłać  Ojcu Ksaweremu i Ks. Łukaszowi  Ojcu  Markowi Ojcu  Edwardowi  za pomoc  duszpasterską w naszej parafii w czasie swego  urlopu.  Ks.  Łukasz wraca  do  swojej parafii  w Olsztynie ,a Ojciec Ksawery    do Niemiec  do dalszej pracy, a nasz kleryk  Dariusz  idzie  na  18 dniowa pielgrzymkę ze  Szczecina  do  Częstochowy   , życzymy Im  więc błogosławieństwa  Bożego i wspaniałych sukcesów w pracy duszpasterskiej .

Polecamy  gazetę  Gościa Niedzielnego z artykułem o  diecie  .

Z  Jezusem Przemienionym  przeżywajmy

nadchodzący tydzień.