XVI Niedziela Zwykła 23. VII . 2017 r.

22.07.2017, Pan Bóg cierpliwie pozwala rosnąć zbożu i chwastom. W nas też zasiał dobre ziarno. Tymczasem niejednokrotnie zamiast pielęgnować powierzone nam dobro, pozwalamy dojść do głosu temu, co nas odciąga od Pana Boga. Jednak nie jesteśmy sami. Św. Paweł mówi: „Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości". Do Niego możemy zwracać się w trudnych dla nas chwilach, kiedy widzimy, że zło, smutek czy czarne myśli wdzierają się do naszego życia. Każdy z nas może przyczyniać się do wzrostu królestwa Bożego już tu, na ziemi.

Serdecznie witamy wszystkich turystów i wczasowiczów przebywających na terenie naszej parafii. Życzymy  miłego, bezpiecznego wypoczynku oraz wielu duchowych przeżyć w naszym Kościele  na modlitwie przed obliczem  przemienionego  Pana Jezusa  .cieszymy  się obecnością  Księży  rodaków

Dzisiaj odpust  w Zborowicach  ku czci św. Marii Magdaleny. Odpustowa suma o godz. 11.00

W  tygodniu

W poniedziałek     św. Kingi  dziewicy patronki  naszej  diecezji .We wtorek   św. Jakuba  Apostoła   i  św.   Krzysztofa  patrona  kierowców  i podróżnych  , dlatego  po wieczornej Mszy  św.  poświęcenie  pojazdów    Z racji  poświecenia  każdy kierowca może otrzymać    poświęcony  obrazek  dla swego pojazdu .

We środę    wspomnienie  Św.  Joachima i  Anny  rodziców Najśw.M.P dzień wdzięczności  rodzicom  dziadkom i emerytom i  30  rocznica śmierci  Ks.  Kazimierza  Moździocha ,więc    godzinie   7.00 za jego  duszą będzie   Msza św. a  po Mszy św.    przejdziemy pod jego grobowiec na modlitwę .  Wyrażajmy  swoją   modlitwą wdzięczność za  długoletnią prace  duszpasterską  wśród nas.

W sobotę     wspomnienie    św.  Marty.

Bóg   zapłać  za  ofiary ubiegłą niedzielę  na sprawy parafii wyniosły  4230  zł

W niedzielę 30 lipca rozpoczyna się, trwający do 6 sierpnia, Tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienie Pańskiego w Sanktuarium na Sądeckiej Górze Tabor. Szczegóły odpustu zamieszczone są na tablicy ogłoszeń.

Przyjmujemy  zapisy  na  pielgrzymkę  pieszą  z  Tarnowa  do  Częstochowy.

Polecamy Gościa Niedzielnego - są bardzo  ciekawe
artykuły o Bruśniku i  Jastrzębi.