XII Niedziela Zwykła 25. VI . 2017 r.

24.06.2017, Przeżywamy dziś ostatnia niedzielę czerwca . Rozpoczęły się wakacje, urlopy - zasłużony wypoczynek. Jednak nie to jest powodem radości dla nas chrześcijan ale fakt, że Pan Bóg jest z nami nieustannie na naszych drogach życiowych i towarzyszy nam jak najlepszy przyjaciel. I pragnie byśmy dla Niego umieli zostawić wszystko , by był najważniejszy w naszym życiu . A Jego obecność jest bliska szczególnie podczas każdej Mszy św. . On sam mówi do nas, On sam ofiaruje się na ołtarzu za nasze grzechy, On sam karmi nas swoim Najświętszym Ciałem i Krwią i pomaga nam w dźwiganiu codziennego krzyża . Ciesząc się Jego obecnością modlimy się dzisiaj w naszej parafii w sposób szczególny za naszych zmarłych .

Dzisiejsza  niedziela  z polecenia Ks. bp  Ordynariusza  jest też  niedzielą  synodalną -  modlimy  się  w intencji trwającego  synodu   - z tej  racji  są  do  zabrania  obrazki

Dzisiaj  przeżywamy  nasz  tzw.  Wiosenny Dzień   Modlitw   za  zmarłych  dlatego Msze  św. są o 7,00 ; 9,00   na  cmentarzu i o 16,00 w  Kościele  - nie ma  Mszy św. ani w Kąśnej ani w Jastrzębi  G . Złączmy  się  dzisiaj  przy naszych  zmarłych na cmentarzu  zanosząc  do  Boga  modlitwy  za ich  dusze.  Oczywiście  po  Mszy  św.  na cmentarzu  przejdziemy  i  na cmentarz  przy  Kościele  .

Cieszymy się  że pięknie  wygląda  nasz   cmentarz .Serdeczne  składamy  Bóg zapłać za trud i prace porządkowe .   Bóg  zapłać Drodzy  Parafianie   za  zrozumienie  i pomoc.

Fundacja  dla głuchoniemych i niewidomych ustawiła  automat  do  sprzedaży  zniczy  na pomoc  dla podopiecznych .  Parafia nie ma w tym  żadnego  udziału.

Cmentarz  nasz jest  umieszczony w Internecie  każdy może  odnaleźć grób  zapalić  świeczkę. znać rocznice śmierci bliskich  każdego dnia .Będą też  dokonywane uzupełnienia

Na bramach  mamy  figury  Matki Bożej   Królowej i św. Józefa   jak i  św. Piotra i  Pawła  są  poświęcone  dlatego pamiętajmy  by  oddawać im cześć przez  znak krzyża czy  zdjęcie czapki .

Rozpoczęły  się  wakacje  - niech będą czasem zbliżenia  nas  do  Boga  i wspaniałą okazją  do pogłębienia   wiary  .  Witamy z  radością  przybyłych na  wakacje i zapraszamy do  naszych  świątyń  na Msze  św. o 7,00 i 18,00 w dni powszednie ,a  w niedziele  zwyczajnie o 7,00 10,30  i 16,00 w Kościele oraz  tak  w Jastrzębi  G. jak i w Kąśnej o 9,00

W tygodniu :

We wtorek  Najświętszej  Maryi  Nieustającej   Pomocy .W środę św.  Ireneusza  bpa i mecz. W  czwartek Uroczystość św. Apostołów  Piotra i Pawła   dwóch filarów  Kościoła Katolickiego . Trudno  sobie  wyobrazić chrześcijaństwa  bez tych dwóch  niezwykłych postaci  św. Piotra  I papieża  i św. Pawła  ,który rozsławił chrześcijaństwo  na   cały świat.   Msze św. będą : w Kościele parafialnym o 7.00; 9.00  i 18.00 ;  w Jastrzębi G. o 17,00 a w  Kąśnej o 18.00 , zaś składka  przeznaczona jest na tzw. Świętopietrze

Kto  w uroczystość  św. Piotra i Pawła  z pobożnością posłuży się - ucałuje   krzyż szkaplerz, figurę   poświęconą przez Ojca  św. lub biskupa   może  zyskać odpust  zupełny pod   zwykłymi  warunkami   /Komunia św.,  modlitwa w intencji Ojca św.  i wyzbycie  się przywiązania  do  zła / oraz odmówi   jakąkolwiek  zatwierdzoną formułę wyznania  wiary  czyli  Wierzę  w  Boga   czy  Wierzę   w Jednego  Boga .

W piątek    zakończenie  nabożeństw  czerwcowych  ku  czci  Najśw. Serca Bożego

Sobota I miesiąca  więc  nabożeństwo  do  Niepokalanego  serca M.B. o godz. 17.30  różaniec i rozważanie

W sobotę   rozpoczęcie  Wielkiego  Odpustu   w Tuchowie  .Zapraszamy  czcicieli Maryi do  wzięcia  udziału . - zapoznajmy się  z programem  i weźmy udział  w  odpuście  .

Niedziela przyszła  pierwsza  miesiąca adoracyjna , że  zmianą  tajemnic  różańcowych

Bóg  zapłać  za  ofiary  na sprawy parafii  w ubiegłą   niedziele  wyniosły  3130  zł

Parafia  Ciężkowice  zaprasza na pielgrzymkę do północnych Włoch, która odbędzie się w dniach 9-16 września 2017 r. Koszt 1650 zł. Szczegóły na stronie internetowej ich  parafii.

Polecamy też  Gazety  religijne  z dobrymi  artykułami

Na cmentarzu

Tak pięknie  dziś stajemy na  cmentarzu  by  wesprzeć  gorącymi  modlitwami i ofiarą  Mszy  św.  tych którzy  odeszli .

Bóg  zapłać    wszystkim  za udział  w naszym wielkim  nabożeństwie  na cmentarzu .  Ks. katechecie, za  wygłoszone  kazanie   a także panom  Szafarzom        ministrantom Panu Organiście  P. Kościelnemu  Bóg  zapłać i  wam drodzy Bracia i  Siostry  za skupienie  modlitwy , za uporządkowanie cmentarza. Zapraszamy  na przyszły  rok  też w ostatnią  niedzielę   czerwca