I. Niedziela Wielkiego Postu . 5. III. 2017 r.

04.03.2017, W Środę Popielcową rozpoczął się w Kościele Wielki Post - czas pokuty , nawrócenia i przygotowania do przeżywania radości Zmartwychwstania . Jest to szczególny czas zbliżenia się do Boga i odwrócenia się od grzechu i szatana . Zostaliśmy zaproszeni do bardziej intensywnego słuchania Słowa Bożego , częstszej modlitwy ,postu i czynów miłosierdzia . Razem z darami chleba i wina , które staną się Ciałem i Krwią Chrystusa ofiarujmy Panu Bogu nasze wielkopostne postanowienia i prośmy o siłę do wytrwania w nich , abyśmy jak Chrystus Pan zwyciężyli szatana .

Dziś  pierwsze  Gorzkie  Żale  w Kościele parafialnym  z kazaniem  o  16.00 --     Zapraszamy  zaś  w Kąśnej i w  Jastrzębi  G. po  Mszy  św. o godz. 9. 00. W Polsce za pobożny udział  w  Gorzkich  Żalach można zyskać odpust  zupełny  pod  zwykłymi warunkami  / Komunia  św.  Modlitwa w intencjach wyznaczonych przez  Ojca  św. /

Przeżywając  czas  Wielkiego  Postu podejmujmy  dobre uczynki i postanowienia   Wpiszmy   swoje postanowienie  trzeźwości do naszej parafialnej  Księgi Trzeźwości, niech jak najwięcej będzie  tych ,którzy słuchają głosu Kościoła.

W  Wielkim Poście  Caritas  zwraca  się  do  dzieci by zechciały pomóc chorym dzieciom przez swoje  małe  ofiarki  składane przez Post  do skarbonek , które można      pobrać z ołtarza  .  Skarbonki   są dla  dzieci    chętnych pomagać, które mogą coś ze swoich oszczędności odłożyć . Skarbonki  z  ofiarkami złożymy na  ołtarzu w niedziele  Palmową  .  Mogą je też dla dzieci  wziąć starsi. Są już do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki  ofiara  5 zł.

Droga Krzyżowa   w kościele parafialnym w piątek o 9.00 i o 16.00  oraz w sobotę o godz. 16.00  . W piątek w Jastrzębi G.16.00 a Kąśnej D.  o 15.00 ze  Mszą  św.  - zapraszamy

Msze  św.  z  nowenną tak  w Jastrzębi  G. jak i  Kąśnej  we  wtorek i  środę  będą w tym tygodniu  o  16.00  a w piątek droga  krzyżowa  w  Kąśnej D.  będzie  wyjątkowo  o  godz. 15.00  -  pamiętajmy

W przyszłą  niedziele   dzień  modlitw  i solidarności z Misjonarzami i  zbiórka  do puszek  na Ogólnopolski  Fundusz  Misyjny  Ad  Gentes

Ciągle przypominamy zgodnie  z wolą Ks. Bp Ordynariusza o przekazywaniu  1% swojego podatku na Caritas  naszej Diecezji

Polecamy też dziś Gazety Katolickie z ciekawymi

artykułami    W Gościu   jest  artykuł  o

uzdrowionym  z  Zakliczyna    warto  nabyć .