VII Niedziela zwykła . 19 . II. 2017 r.

18.02.2017, Najpiękniejszym określeniem Boga, jakie zostało nam objawione, jest to, że Bóg jest Miłością. Ta Miłość ukazana jest w dziele stworzonego świata, ale też w relacji do człowieka, w przejawach miłosierdzia, a szczególnie w Eucharystii. Jezus zaprosił nas na tę ucztę miłości. Nie tylko chce się z nami spotkać, ale też chce się dzielić z nami swoją miłością. Tą miłością obejmuje każdego bez wyjątku. Nieważne, kim jesteśmy, bo wszyscy jesteśmy kochani przez Boga. A jednocześnie wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby naśladować Go w tym, co najważniejsze, czyli w miłości. Kochając ludzi, najbardziej upodobniamy się do Boga, który jest miłością. Niech łaska płynąca z ofiary Jezusa umocni nas, abyśmy potrafili prawdziwie kochać. Otwórzmy się na Bożą miłość zawartą w Jego słowie i okażmy miłość naszej parafii wspierając nasze sprawy ofiarą na składkę.

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Zapraszamy  wiec  dziś  do  naszych  świątyń.

Dzisiaj składka  przeznaczona jest na sprawy  parafii  . Bóg  zapłać  za  złożone ofiary

Ponieważ  w  następnym tygodniu  rozpoczyna się  Wielki  Post  I czwartkiem piątkiem i  sobotą miesiąca  marca  dlatego  Czterdziestogodzinne nabożeństwo rozpocznie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę. Przez trzy dni poprzedzające Popielec będziemy adorować Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament i przynajmniej przez pół godziny uczestniczy w   adoracji spełniając  też  warunki  zwykłe (stan łaski  Komunia św.  modlitwa  w intencjach wyznaczonych  przez Ojca  św. )

Program adoracji.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie adoracja dla wszystkich,  w kościele  parafialnym o godz. 8.00do 10.30  dla matek i ojców, o godz. 11.30 dla dzieci, o 12.30 dla osób starszych i członków Caritas, o godz. 13.30 dla róż różańcowych, o g.14.00 dla stowarzyszeń katolickich i grup apostolskich, o g. 15.00 dla osób, które nie mogły wcześniej uczestniczyć w adoracji.

Zaś  w  kościołach pomocniczych  w  niedziele  po  Mszy  św. do  godz. 12.00   wszyscy

W przyszły poniedziałek i przyszły wtorek porządek adoracji będzie następujący: 7.00  Msza św. 7.30 – Lipki  , 9.00 – Przybyłów Zalesie , 10.30 –Jastrzębia  Górna , 12.00-  mieszkańcy  wzdłuż drogi i przy  Kościele ,  13.30 – Kąśna  Dolna i  Górna  , 15.00-dzieci i  młodzież, 16.00 – Msza św.

W liturgii tego tygodnia wspominamy: w środę święto Katedry św. Piotra Apostoła, w czwartek – św. Polikarpa, bpa i męcz.

Dzień skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej odbędzie się w Tarnowie w kościele Księży Filipinów   w sobotę od g. 9.00.

Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskie

Polecamy gazety religijne  szczególnie  Gościa

Niedzielnego , a także  Niedzielę  jak i Małego