VI Niedziela zwykła . 12 . II. 2017 r.

11.02.2017, Życie człowieka to wielka pielgrzymka - od dzieciństwa do starości, od doczesności do wieczności. Na tej drodze życia Bóg dał nam niezmienne Boże prawo, przykazania które mamy odczytać i wprowadzić w życie, aby samych siebie uświęcić, uwielbić Boga i osiągnąć wyznaczony nam cel - życie wieczne. To Boże prawo Chrystus nam objaśnił na nowo ,by nasza sprawiedliwość była większa niż uczonych w Piśmie. Każda Msza św. jest czasem spotkania z Jezusem głoszącym Dobrą Nowinę o zbawieniu i umocnieniem na drodze naszego życia .Każdy dzień stawia bowiem przed nami nowe wyzwania , nowe zadania do wykonania. Abyśmy umieli postępować jak przystało na uczniów Chrystusa otwórzmy nasze serca przed Bogiem ,by napełnić się Jego mądrością mocą i miłością , by postępować według Jego przykazań, a ofiarami wesprzyjmy Seminarium Duchowne w Tarnowie .

Dzieci  wracają  po feriach  do  swoich  zajęć ,dzieciom i nauczycielom składamy  Szczęść  Boże  w nowych  trudach.

Bóg  zapłać  za ofiary  dziś   przeznaczone    na Seminarium  Duchowne   w Tarnowie na   tę  ważną dla  każdego  diecezjanina   Uczelnię .

W  tygodniu :

We wtorek  wspomnienie św. Cyryla  mnicha  i  Metodego   biskupa  - patronów  Europy,  a także św.  Walentego kapłana  .   Św. Walenty  jako dobrotliwy kapłan żyjący  w III w. dokonywał  licznych  uzdrowień, a szczególnie  z nerwic i epilepsji  , padaczki . Zasłynął jako dobroczyńca  zakochanych , łączył  w pary młodych  z różnych kręgów  społecznych.   Srogo za to go ukarano został ścięty, grób jego w Rzymie otoczony był kultem już w IV w.

W naszym Kościele  w ołtarzu przy chrzcielnicy  jest  obraz  św. Walentego jak uzdrawia dziecko .Prosimy  młodych ,by wypraszali sobie dobre ,szczęśliwe  małżeństwa przed tym ołtarzem .

W czwartek przypada  6 rocznica  święceń biskupich Ks. Bpa  Wiesława Lechowicza   delegata KEP ds. Duszpasterstwa  Emigracji  Polskiej  - modlimy się  w Jego intencji

W  niedzielę przyszłą jaka trzecią   miesiąca  składka  przeznaczona   na potrzeby  naszej parafii zaś na Mszę  św. o godz. 10.30  zapraszamy  wszystkie  dzieci .

Nadal zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazaniu 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowanie przez Caritas Diecezji Tarnowskiej  W ten sposób wspomożemy dzieła miłosierdzia chrześcijańskiego.

Polecamy gazety religijne  szczególnie  Gościa

Niedzielnego, a także  Niedzielę .