V Niedziela zwykła . 5. II. 2017 r.

04.02.2017, Tak jak każdej niedzieli gromadzimy się i dziś w świątyni , aby słuchać Pana, karmić się Jego Ciałem i odpowiadać na jego wezwania . Dzisiaj Chrystus wzywa nas do pogłębienia wiary, bycia solą ziemi i światłem dla świata . Pomimo naszych grzechów i słabości P. Jezus chce nas mieć w gronie swoich uczniów, którzy idąc przez życie, będą dawać świadectwo, a przez to prowadzić innych do Boga . Ufajmy Chrystusowi bo On jest Synem Bożym i szukajmy Jego pomocy, bądźmy z Nim w łączności by dawać świadectwo całym naszym życiem i w adoracji wypraszajmy potrzebne łaski .

Witamy  wszystkich przybyłych  na  zimowe  ferie, życzymy miłego odpoczynku i spotkań z Bogiem -  zapraszamy  do  naszych świątyń

W  tygodniu :

W poniedziałek     wspomnienie  św.  Pawła  Miki i towarzyszy  męczenników  , w piątek wspomnienie   św. Scholastyki dziewicy  .

W sobotę     wspomnienie  Matki  Bożej  z Lourdes  i    Światowy  Dzień  Chorego   -modlimy się za wszystkich chorych, zwłaszcza  przebywających w szpitalu . W sobotę     zapraszamy  do  naszego  Kościoła parafialnego na 16.00 chorych  starszych wiekiem  będzie Msza św. , odezwa  Ojca  św.  Franciszka  i błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem  na wzór  jak  w Lourdes.

W  niedzielę przyszłą    składka  na  Wyższe Seminarium  Duchowne  w  Tarnowie. Wesprzyjmy  ofiarami tę  ważną  uczelnię

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Wybierzmy więc   Caritas.

Polecamy gazety religijne  szczególnie  Gościa

Niedzielnego, a także  Niedzielę