Niedziela Chrztu Pańskiego 8. I. 2017 r.

07.01.2017, Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Podczas chrztu w Jordanie Bóg objawił ludziom Jezusa jako swojego Syna przez- słowa, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii . „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie", Bóg wypowiada je i nad każdym z nas przy chrzcie św. Stańmy więc przed Bogiem jako Jego przybrane dzieci, dziękując za chrzest oraz Jego miłość i wyznajmy wiarę w Jezusa, prawdziwego Baranka, który gładzi grzechy świata. Zaś wspominając dziś nasz chrzest polecajmy Bogu naszych rodziców, chrzestnych, szafarza sakramentu - niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nieba i zapytajmy czy jesteśmy wierni przyrzeczeniom chrzcielnym , które w naszym imieniu złożyli rodzice i chrzestni . Niech obrzęd pokropienia wodą święconą przypomni nam moment chrztu Św., a jednocześnie oczyści nas z wszelkich grzechowych zmaz.

Uroczystość  Chrztu  Pańskiego jest okazją do wspomnienia naszego Chrztu ,który włączył nas  do wspólnoty Kościoła oraz do  przemyślenia naszej odpowiedzialności  za  wiarę .

Święto dzisiejsze  -  Niedziela Chrztu  Pańskiego -kończy w liturgii  C Z A S   B O Ż E G O    NARODZENIA   i  rozpoczyna    Czas Zwykły , w  którym  według zwyczaju polskiego  śpiewamy  kolędy , aż  do  Święta Matki Bożej  Gromnicznej .

W niedziele  Światowy  Dzień  Migranta i Uchodźcy

W przyszła  niedziele  jako  trzecią  miesiąca  składka  na nasze parafialne sprawy,  a szczególnie  na  ogrzewanie  Kościołów ;  zaś na  sumę  o godz. 10.30  zapraszamy  wszystkie  dzieci .

Dziś    o  godz. 14.00   przedstawienie  Jasełkowe      --   zapraszamy

Kolęda  w tym tygodniu :

Poniedziałek od godz. 14.00 Domy za Rzeką od państwa Kutypa do pana  Lucjana Harafa

Wtorek  od godz. 15.30 Kąśna G. wzdłuż  drogi Od pani Genowefy  Suskiej do państwa Bożeny Marka   Kwiek

Środa  od godz. 15.30 Blok   obie  klatki początek od drogi

Czwartek od godz. 15.30 Kąśna  G. Od Państwa  Agnieszki  Piotra  Suskich  do  państwa  Budzyńskich

Piątek od godz.15.30   Jastrzębia  G.   domy przy  sklepie  od państwa  Teresy  Tadeusza  Kwiek do państwa Renaty  Antoniego  Maraś

Sobota od godz. 8.00  Kąśna Górna i  Dolna  od  pani Orszulak  do  państwa  Szczudrawy  Zięcina

Trwajmy i dzisiaj w świątecznym i  religijnym nastroju uwielbiając Boże Dziecię !!!

Dziś gazety religijne  Gość Niedzielny jak i Niedziela mają  ciekawe artykuły – warto  nabyć.